Site Feedback

Bahasa Melayu

Saya seorang pria dari Filipina, bolehkah minta bantuan dengan teman-teman asal Malaysia agar bisa belajar bahasa Melayu? Terima kasih banyak. 

Share:

Comments

Hai RSagum.

Saya berasa gembira dapat bekenalan dengan kamu di sini. Saya boleh mengajar kamu berbahasa Melayu dan sebenarnya saya pun berminat untuk belajar bahasa Tagalog. Walaubagaimanapun, saya tidak dapat mengajar kamu secara mendalam berbahasa Melayu kerana tatabahasa (grammar) saya tidaklah berapa bagus. Cuma saya boleh mengajar kamu untuk perbualan. Kamu boleh add saya di Google Talk dan kita boleh berbual di sana.

Google Talk saya: rose.ragai@gmail.com

Salamat po!
Rose

Saya seorang pria dari Filipina, bolehkah minta bantuan dengan teman-teman asal Malaysia agar bisa belajar bahasa Melayu? Terima kasih banyak. 

Saya merupakan seorang pemuda dari Filipina. Bolehkah meminta bantuan daripada rakan-rakan berasal dari Malaysia untuk mengajar saya Bahasa Melayu? Terima kasih banyak-banyak. 

Hi! Terima kasih banyak dengan komentarnya dan anda betulkan diskusinya, kalau ada yang salah silahkan saya minta bantuan agar jadi pas.

Hi! Terima kasih banyak dengan komentarnya dan anda betulkan diskusinya, kalau ada yang salah silahkan saya minta bantuan agar jadi pas.

Hai! Terima kasih banyak atas komen dan membetulkan perbincangannya. Sekiranya ada yang salah sila perbetulkan, saya meminta bantuan agar jadi lulus/pandai.

Bagi perkataan berikut:
1. Komentar - tiada dalam perbendaharaan (vocabulary) Bahasa Melayu (BM). Dalam BM, komentar adalah komen.
2. Diskusi - perkataan ini jarang digunakan dalam ayat piawai (standard). Diskusi - perbincangan.
3. Silahkan - tidak ada huruf 'h' dalam ejaannya. Silah - sila
4. Pas - tiada perkataan ini dalam BM piawai. Pas - lulus.

Have fun learning Malay. :-)

ayat-ayat awak lebih menjerumus kepada bahasa indonesia ^^

Add a comment