elena
Please help to not forget the Greek language!

Hi! I lived for 6 years in Greece, where I learned this language. I loved it from the first moment. For 2 years now, I'm living again in my native country and, slowly, I started to forget the Greek language. It's welcomed anyone who wants to speak with me about everything in this world in Greek language and, of course, when is need it, to correct my mistakes. Thank youuuu! :)

May 15, 2012 11:18 AM
Comments · 5

Hello from Greece. 

I want learn Romania language, and improve my English. 

Poios Tha me voithisi? 

April 25, 2013

Καλημέρα Έλενα. Έγραψα και στα σχόλια που παρατίθενται κάτω από το αίτημά σου. Είμαι Ελληνίδα καθηγήτρια ελληνικών και θα ήθελα να σε βοηθήσω. Επίσης θέλω να βελτιώσω τα αγγλικά μου.

Θα χαιρόμουν πολύ να συνεργαστούμε....

 

April 10, 2013

 Καλημέρα. Χαίρομαι που αγαπάτε την ελληνική γλώσσα και έχετε δεσμούς με την πανέμορφη χώρα μου. Είμαι Ελληνίδα καθηγήτρια, νέα στο italki, και θα ήθελα να σας βοηθήσω να διατηρήσετε τις γνώσεις ελληνικών που αποκτήσατε. Αν μιλάτε αγγλικά θα μπορούσαμε να αλληλοβοηθηθούμε.

Περιμένω νέα σας με ανυπομονησία.

 

 

 

April 10, 2013

Γεια σου! Και εγώ έχω το ίδιο πρώβλημα...μόλις άφισα την Αθήνα για καλά μετά από 4 χρώνια στην Ελλάδα. Είμαι ισπανίδα αλλά θα μπορούσαμε να ανταλάζουμε λίγα λόγια στα ελληνικά αμα θες.

 

Χεραιτίσματα

February 15, 2013

Hi! 6 years? your message then should be in greek:)

Θα χαρώ αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι.

May 18, 2012