Site Feedback

Sizce özgürlük nedir ?

Sizce özgürlük nedir ?

Share:

Comments

fiziki olarak söylenmek istenseydi; özgürlük, hiçbir kimsenin sizin rahatını bozmamasını, bol kazançlı bir işinizin olmasını ve her ne istiyorsanız onların her birini gerçekleştirmenizi özgürlük olarak değerlendirabilirdim ki, ancak asıl özgürlük manevi olarak bedenimizde hissettiğimiz özgürlük hissidir özgürlük. Özgürlük mutluluğun kardeşidir. Özgürlüğün yanında mutlulk yoksa özgürlük tam özgürlük değildir.

 

Kimine Saraydır Mapus ve belki de Mapustur Saray, Ötekine. :)

Kişinin kendisini belirlemesi, denetlemesi, yönlendirmesi ve düzenle­mesi durumu. Bireyin kendisini, dış baskı, etki ya da zorlamalardan bağımsız olarak, kendi arzu edilir ideallerine, motiflerine ve istekleri­ne göre yönlendirmesi. Kişinin, başkalarının buyruk ve isteklerine göre değil de, kendi is­teklerine göre davranabilmesi gücü.

Güzel. Mesajın için teşekkür ederim. Smile Sen özgür birisin?

Evet özgürüm.
Herşeyi yapabilme özgürlüğüm var kurallar çerçevesinde.

 

Eğer kuralsız bir özgürlüğümüz olsaydı, hayvanlar aleminden farkı olmazdı insanlar alemi.  Bazı ülkelerin bir başka ülke üzerindeki baskıları gibi. İsrail'in Filistin üzerindeki zulmü gibi. Hiçbir kimse birşey yapmıyor O ülkeye. neden? çünkü onlar kuralsız özgürlüğe  sahipler.Alıştılar. Şimdi orası tam bir hayvanlar alemi , katiller, vahşiler, gözü dönmüşerle dolu orası. Azmış ülke şimdi başka bir ülkeye kafa tutuyor. suç onlara o kadar yüz verenlerde ... yılanının başını büyümeden koparmları lazm iken bıraktılar. Kısacası özgürlüğün de bir sınırı olmalı. :P :) özgürlük çok çeşitlendirilebilir. Anlatması uzun :D boş verelim gitsin. 

Doğru yazmışsın İsrail için. :)

teşekkürler katıldığın için :)

Teşekkürler güzel yazıların için. :))

:P güzel yazı değil sadece düşüncelerimdi. :)

Düşünclerin Güzel  O Zaman:)

Tekrler :)

Add a comment