Site Feedback
Important Notice: Feb 1st from 05:00 to 08:00 (UTC) , italki will be down for scheduled maintenance. If you have scheduled sessions during this time, read our Announcement

Prečo je slovenčina považovaná za najťažší jazyk na sveta?

Čo spôsobuje študentom väčšie starosti: výslovnosť alebo pravopis?

Share:

Comments

Ahoj, Radka! Je to zaujímavá otázka, len neexistuje presná odpoved, lebo názory o najťažšom jazyku sveta sa rozchádzajú. Myslím si, že najťažším môže byť jazyk, ktorý sa najviac odlišuje od materinského jazyka. Asi  by však bolo potrebné spresniť: "Pre koho je slovenčina tažká?" "Absolútne ťažké" a "absolútne ľahké" jazyky neexistujú a žiaden jazyk nie je rovnako ťažký alebo ľahký pre všetkých ľudí.

V skutočnosti, ani slovenčina nie je až taká zložitá ;)  Skôr naopak, z pohľadu Rusa je slovenčina veľmi ľahký jazyk, čo je napokon prirodzené, keďže sme príslušníci spoločnej jazykovej rodiny. Samozrejme, človek bude mať problém so slovenským skloňovaním, keď v jeho materinskom jazyku skloňovanie vôbec neexistuje. Ale ten, kto má štyridsať pádov v materinskom jazyku, hravo zvládne tých 6 slovenských. No napríklad, Angličan alebo Američan môže mať problém s tým, že všetky podstatné mená v slovenčine sú rodu mužského, ženského alebo stredného.

   OOPT 

Netuším. Slovenčina ma určite jednu podstatnú výhodu. Môžeš prečítať správne akékoľvek slovenské slovo i keď jeho význam nepoznáš. Stačí sa naučiť, ako sa tá ktorá samohláska, spoluhláska,... vyslovuje. Potom to už dáš dokopy:-)

Add a comment