muzikavdu6e
Защо млади хора в България почти не учат руски?...

Срещах този проблем, когато бях в България... Как мислите, защо все по много и по много млади хора предпочитат да учат немски, френски, италиански, и т. н., но не руски? На тези езици в Европа говорят няколко пъти по малко хора от сто милиони руснаци... Нали славянски език не е от началото по лесен за тях? Или няма вяра в економическо сътрудничество, богати традиции на руски туризъм в България, инвестиции?.. Или все пак предпочитат да се полагат на "Европейски сигурност"?..

 

p. s. имам молба да исправите моите грешки )

Mar 16, 2013 12:43 PM
Comments · 9
2

економическо - икономическо
по лесен - по-лесен
"Европейски сигурност" - "Европейска сигурност"

May 11, 2013
1

Защото България сега е ориентирана на Запад, не на Изток. Българите сега са във блок против Русия. 

November 19, 2015
1

Аз съм от поколението, което не е учило руски в училище. Руски не ми беше нужен и не съм го учила, вместо това научих отлично английски език, учих и други езици (западни и един източен). Никога не си бях представяла, че ще ми потрябва точно руски, но след това се преместих да живея на Черноморието и ми се наложи. Не съжалявам изобщо, защото освен възможност да общувам по-свободно, руският език ми даде и достъп до много повече информация, музика, филми, литература... Всеки един език е прозорец към света. 

Но като цяло съм против всякакво чуждопоклонничество, независимо дали руско или американско. 

November 10, 2015
1

защото България прави опити да стане част от Европа и да сътрудничи с Европа.

December 28, 2013
1

Защото няма смисъл. Nelinko е права, сто милинона не са причина да се учи език.
За какво ни е да учим руски? Като цяло българите не са ориентирани към Русия, нито като туристи, нито като емигранти. В България се учи главно английски. Английски се говори навсякъде. Хората са ориентирани към Европа, все повече хора търсят работа на запад,
емигрират или работят тук, за западни фирми (като мен, например). Затова и учат 'европейски езици'. С немски или английски, например имам много по-голям шанс за реализация и в България, и в чужбина, отколкото с руски.

 

March 19, 2013
Show more