François
Jakie Polski książki lubisz najbardziej?

Jakie Polski książki lubisz najbardziej?

May 14, 2013 6:52 PM
Comments · 13
3

Madame Antoniego Libery jest wspaniała książka! Uczen pisze o swoją kochaną nauczyciełka w czasach radzieckiej Polski. Ma dużo elemntów polityki, kultury i najważniejsze: milości.

Niestety jest po polsku jeszcze za trudno dla mnie. Kiedyś chcę przeczytać książki "Szafa" i "Dzienniki gwiazdowe" po poslu.

August 14, 2013
2

Polecam "Bóg, kasa i rock'n' roll" Szymona Hołowni i Marcina Prokopa, rozmawiają na ciekawe i aktualne tematy dotyczące polskiego społeczeństwa. Ciekawy jest również kontrast Polaka katolika i Polaka ateisty i w końcu uświadomiłem sobie, że mogę mieć własne zdanie, własną wiare a chodzi o wzajemny szacunek a nie skakanie  sobie do gardeł. 

October 17, 2013
2

Moją ulubioną polską książka, a właściwie serią książek jest "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego. Odpowiednia dla fanów dobrego fantasy. Polecam. :)

June 7, 2013
1

Ja lubię książki trzymające w napięciu. Takie, których nie można odłożyć bez przeczytania do samego końca. Dobrze wspominam polskie klasyki jesze ze szkoły: "W pustyni i w puszczy" i "Szatan z siódmej klasy" - jest przygoda, jest zagadka, no i trochę historii :)

March 27, 2015
1

Polecam Olgę Tokarczuk a zwłaszcza: "Annę In w grobowcach świata" i "Dom dzienny, dom nocny"

Wojciecha Tochmana "Nie pali się schodów"

Jacka Hugo-Badera "Białą gorączkę"

Lidję Ostałowską: "Cygan to Cygan"

 

March 22, 2015
Show more