Site Feedback

Jakie Polski książki lubisz najbardziej?

Jakie Polski książki lubisz najbardziej?

Share:

Comments

Jakie polskie książki lubisz najbardziej?


Ja lubie każdy rodzaj książek. Wszystko zależy czy (książka) jest dobrze napisana. Ostatnie czytałem "Meszuge" i "Szumowiny" Isaaca Bashevisa Singera, fajnie i lekko się czyta. Polecam.

Ja uwielbiam książki Katarzyny Grocholi, a ostatnio czytam poradniki motywacyjne Beaty Pawlikowskiej :)

Madame Antoniego Libery jest wspaniała książka! Uczen pisze o swoją kochaną nauczyciełka w czasach radzieckiej Polski. Ma dużo elemntów polityki, kultury i najważniejsze: milości.

Niestety jest po polsku jeszcze za trudno dla mnie. Kiedyś chcę przeczytać książki "Szafa" i "Dzienniki gwiazdowe" po poslu.

Ja uwielbiam polską pisarkę Joannę Chmielewską. Polecam jeśli lubisz kryminały z humorem.

Polecam "Bóg, kasa i rock'n' roll" Szymona Hołowni i Marcina Prokopa, rozmawiają na ciekawe i aktualne tematy dotyczące polskiego społeczeństwa. Ciekawy jest również kontrast Polaka katolika i Polaka ateisty i w końcu uświadomiłem sobie, że mogę mieć własne zdanie, własną wiare a chodzi o wzajemny szacunek a nie skakanie  sobie do gardeł. 

Jeśli jesteś fanem książek o tematyce podróżniczej polecam W. Cejrowskiego "Gringo" lub "Rio Anaconda". Warta zainteresowania jest również "S@amotność w sieci" J.L. Wiśniewskiego. Pozdrawiam :)

 

polecam książki Elżbiety Cherezińskiej

Dla kobiet polecam książki Małgorzaty Kalicińskiej np. sagę "Nad rozlewiskiem", "Dom nad rozlewiskiem". Natomiast dla fanów teorii spiskowych, a także dla tych którzy chcą wcielić się w rolę szpiega książki autora: Vincent V. Severski "Nielegalni", "Niewierni", "Nieśmiertelni".
Często też słucham audiobooków, całą bazę audiobooków po polsku znejdziecie na www.audioapp.pl świetna stronka. 

Correct is: Jakie polskie książki lubisz najbardziej?

 

Jeśli chodzi o mnie, najbardziej lubię kobiecą literaturę hahaha:) Ale szczerze mówiąz nie mam wśród polskich pisarzy swojego ulubionego. Czytam sporo książek, ale najczęściej jest to literatura obcojęzyczna, w sensie autorów:) Z polskich to chyba będzie Izabela Sowa i może jeszcze Krystyna Siesicka. Chyba bardziej przychylam się do Siesickiej:)

 

Polecam Olgę Tokarczuk a zwłaszcza: "Annę In w grobowcach świata" i "Dom dzienny, dom nocny"

Wojciecha Tochmana "Nie pali się schodów"

Jacka Hugo-Badera "Białą gorączkę"

Lidję Ostałowską: "Cygan to Cygan"

 

Add a comment