Pandakönig Christian
Polski świat filmów

Cześć!

 

Istnieją polskie filmy z polskimi napisy? Jakie możecie mi polecić?

Po niemiecku i angielsku istnieją i dla mnie to ciekawy sposób aby uczyć się języka obciego. Słuchać język i mieć tą asekurację napisów podoba mi się bardzo.

I proszę ci, Polsko, przestań z telelektorami :P

 

 

Aug 18, 2013 1:10 PM
Comments · 4
2

poszukaj filmow kreconych za granicą. Np Kieślowski robił filmy po części francuskie. Pamiętam też, że odcinki niektórych seriali polskich są też w wersji dla głuchoniemych z napisami i lektorem migowym

August 19, 2013
2

Kiedyś już brałam udział w podobnej rozmowie i szukałam wtedy w sieci polskich napisów do polskich filmów. Niestety bez rezultatu. Wątpię, by od tego czasu coś się zmieniło, a szkoda, bo wiem jak bardzo mogłoby to być pomocne. Jeżeli jednak ci się uda (albo komukolwiek innemu) je znaleźć, to gratuluję.
Ewentualnie można by wziąć tekst ze scenariusza i samemu zrobić napisy, ale byłoby z tym mnóstwo roboty.
Jeżeli jednak byś chciał, to na tej stronie można znaleźć scenariusze do paru (niestety jest ich niewiele) polskich filmów:
http://scenariuszfilmowy.pl/scenariusze/scenariusze-polskie

August 18, 2013
1

Napisy polskie (dla niesłyszących) - dostępne w co raz większej ilości filmów na DVD, m.in. w serialach, np.:

- Dom

- Dom nad rozlewiskiem

- Ojciec Mateusz

- Rodzinka.pl

- Czas honoru

- Ratownicy

- Komisarz Alex

i na pewno wiele innych.

POWODZENIA!!!

August 22, 2013
1

Oczywiście, że w sieci można znaleźć takie napisy wraz z filmem. Wszystkie filmy które wychodzą w lepszej wersji czyli na DVD posiadają napisy w języku angielskim i polskim. 

August 22, 2013