Site Feedback

Защо решихте да учите български?

Защо избрахте да учите български? Любопитна съм да разбера.

---

Why did you decide to study Bulgarian? I'm just curious. :)

Share:

Comments

И аз не разбирам защо се учудвате.......Почти всеки българин ми пита за какво ми този език, защо не уча френски, китайски и т.н. вместо български.....Що за хора бе

Ох.. вие по-добре ми кажете защо българите не учат български? :( Толкова неграмотност на едно място не бях виждала. (Не тук, на друго място.) А днес, на молбата ми да ми пишат на кирилица получих отговор, доста недружелюбен, обвиниха ме, че едва ли не съм дърта комунистка, защото по времето на желязната завеса освен кирилица друго нямало (?!). Нямам идея какво точно искаше да ми каже господина. :) Но е тъжно.
Малко извън темата, но си позволих да се оплача, извинете, просто толкова съм възмутена, че не се сдържах.

А иначе аз също съм любопитна да узная причината, поради която някой учи български. Не се учудвам, но ми е любопитно. Често историята е интересна.:)

Както Елица каза, често историята е интересна. :) Не че няма полза, изучаването на който и да е език носи множество ползи. Просто се чудя какви са конкретните причини и с какво е свързано решението ви да учите български: имате приятели българи, смятате да посетите България, обичате българската музика? Нещо като анкета. Аз лично не разубеждавам никого, напротив - с радост бих помогнала на хората, които учат този език. :)

А това гледали ли сте го? http://www.youtube.com/watch?v=5qBCbTa2-8A Накара ме да се усмихна.

@Георги: да оправим недоразумението, достатъчно хора възмутих вече:))

@Елица, да точно за него си мислех, когато пуснах темата. :D 

Забавно...:)) А доколкото разбрах, в Петербург, в някой от университетите (от разговора не ставаше ясно кой) преподават български език. Ехехехе!:)

Много сте забавни ) 

Елица, ако искаш да видиш неграмотност, ела в Азербайджан ) Тук хората обичат да говорят на съседните езици, и ако говорят на азербайджански, смесват това с руски или турски

Рауф, имай милост... :))

да, и на мен ми е интересно.. писах си с няколко чужденци, учещи езика ни - един е посетил България и му е харесала, друг познава българи.. причини всякакви

Add a comment