Branka
Koju kavu najradije pijete?

Pijete li kavu?  Koju kavu najviše volite piti?  Kada i koliko kave pijete dnevno? 

Feb 24, 2014 6:16 AM
Comments · 9
2

Znam da je za većinu osoba u mom okruženju kava neophodna za "normalno funkcionisanje", od budjenja, pa do svakog ozbiljnijeg razgovora, no ja kafu rijetko popijem. Navika, ili genetska greška, ne znam. Dobar čaj je moje opredjeljenje.A kavu, ako i popijem, onda je to jedna od onih, koje se "zamute" vrelom vodom i dobro zaslade. No, nikada mi ne smeta popiti kavu u zanimljivu društvu.

Onda, idemo na kavicu, ako se kada sretnemo.

Kamenko

 

February 24, 2014
1

Zdravo! Obozavam raznovrsnu kavu. Vise volim samljevenu kavu koja je zakuvana u salku kljucalom vodom. Za 2-3 minute kava je gotova.

 

Ponekad pijem i instantnu kavu. Svida mi se svojom gorkim ukusom. Takoder je udobno da ne treba kljucala voda. Bude dosta samo vrela voda.

 

 

Ali zauvijek pijem samo cvstu crnu kavu bez cukra i mlijeka/slaga. Samo goski ukus, samo hardkor! ;)

June 10, 2014
1

Najljepša hvala na sudjelovanju u diskusiji! 

April 2, 2014
1

Hvala Morana! Znači ovako je bolje: "Radije pijem sok ili čaj". Hrvatski je malo tešak :)

Dugo se učiš talijanski? Pišeš dobro! 

Si dice "il secondo" :)

March 16, 2014
1

Ja bogme već dugo nisam pila kave, ali dok jesam, nije bilo tako često; dvaput, eventualno triput tjedno. Turska, s malo mlijeka, kako kad.

 

***

Selyde, zar s medom kava? Zanimljivo. :)

 

***

Megumi, solo un correzione - non diciamo "više rado", ma "radije" oppure "rađe" (però, lo (il?) secondo è dialettico). :)

March 13, 2014
Show more