mina
is there anyone that wanna learn persian

I was looking for a person who wanna learn persian but I couldn't find any???!!!! am I wrong?

Jun 4, 2015 7:00 PM
Comments · 9
1

حالا دارم زبان فارسی را یاد می گیرم، نمی دانم چه قدر طول می کشه تا بتوانم خوب حرف بزنم و عجله ندارم۔
دوست ندارم بگویم که زبانی سختہ چون اولاً فکر می کنم که این جوری حرف خیلی مفید نیست، دوماً این سؤال به نظرم معنی نداره چون جوابش بستگی داره از کسی می پرسین۔ (مثلاً، برایم زبان فرانسه خیلی آسانہ، البته که خیلی آسانہ، زبان مادریمہ !)
البته که ما تو مدرسه زبان فرانسه را می خواندیم۔ چند سال هجی درست و دستور زبان (مخصوصاً دستور زبان رسمی) را می خواندیم، بعدش ادبیات فرانسه را می خواندیم۔ ولی آن چیزای را که نیاز به یاد گرفتن آنھا دارین یعنی آن چیزای را که برای اهل فرانسه ای واضح هستند ( مثلاً تلفظ، ترتیب واژه‌ها و غیره) نمی خواندیم و نمی توانیم آنھا را توضیح بدیم مگه اینکه معلم زبان فرانسه برای خارجیا باشیم۔ (شاید بعضی ها که معلم نیست بتوانن آن کار را کنن ولی من حتماً نمی توانم با اینکه علاقه‌ی به‌ دستور زبان دارم و فکر می کنم که‌ دستور زبان فرانسه‌ را نسبتاً خوب بلدم۔)

June 11, 2015
1

آره بابا، معلم شریفم، سایه شان کم نشود و زیر هر یک از اقدامشان هزار گل شکفته‌ باشند، خیلی لطف کردند مرا چوبکاری کردند تا شرمنده کردند۔ اگر چه خاک پایشانم و مطمئن نیستم که آن حرفھایی را که فرمودند صحیح متوجه شدم ولی در خردمندی گفتارشان شک ندارم۔ جناب عالی معلمم، نور هزار خورشید راہ شان را روشن بکنند (به استثناء شب تا بتوانند بخوابند)۔

رضیه، خیلی ممنونم۔ فکر می کنم، اگه کسی که با اون بتوانین تو زبان فرانسه صحبت کنین جستجو می کنین کسی که معلم زبان فرانسه نیست بلکه زبان مادری اون فرانسه است می توانه انتخاب خوبی باشه ولی اگه نیاز به کمک داشته باشین تا دستور زبان فرانسه بنیادی را یاد گیرین به نظرم بهتر باشه اگه معلمی پیدا کنین یا خودتون کتاب خوبی (مثلاً Assimil) بخوادین۔ (یا با کسی که زبان مادری اون فرانسه نیست بلکه زبان فرانسه خوب می دانه صحبت کنین۔) معمولاً ما اهل های فرانسه نمی توانیم دستور بنیادی زبان خودمان را توضیح کنیم چون آنها را هرگز یاد نگرفتیم بلکه ناخودآگاهانه استفاده می کنیم۔ من چند دوست دارم که دارن زبان فرانسه را یاد می گیرن و مثلاً روزی یکی از آنھا از من پرسید که صفت را کی باید پیش از اسم بگذاره و کی باید بعد از اسم بگذاره، و نتوانستم جوابی بدم !

June 10, 2015

خانم راضیه، خوب جستجو نکردین.

اگر خوب دقت کنید، کسانی رو پیدا میکنید که مایل به تبادل زبان هستند.

بستگی داره شما چه زبونی میخواید یاد بگیرین.

بعضی وقتها کسانی هستند که بدون اینکه نیاز به یادگیری فارسی داشته باشند، آماده اند با شما در زبان دیگه ای چت کنند. البته اونوقت یه تفاوتی که هست شما خیلی هم نباید مبتدی باشید، چون فرد مقابل خودش رو معلم نمیدونه و میخواد صحبت کنه.

من امروز یکی با همین شرایط خودش منو تو اسکایپ اد کرد، که خیلی خوشحالم کرد. اهل هند بود و همانطور که میدونید اهالی هند، اکثرا انگلیسی رو مثل زبان مادریشون بلدن.

اگر نتونستید پیدا کنید، یه سر به سایت

speaking24.com

بزنید گرچه اونجا متاسفانه خیلی ها، مخصوصا هموطن ها در قالب ملیت های دیگه برای مسخره بازی اومدن.

موفق باشید

June 13, 2015

ممنون به خاطر راهنماییتون. شما خیلی خوب از ارایه های ادبی استفاده میکنین. چه قدر طول کشید تا تونستین زبان فارسی رو یاد بگیرین؟ ایا زبان فرانسه زبان مشکلی هست؟ توی ایران دانش اموزان از اول ابندایی تا زمانی که دانشگاه می روند زبان فارسی جز یکی از درساشون هست به خاطر همین اکـثر ایرانی ها دستور زبان فارسی رو خیلی خوب بلدن ایا توی فرانسه اینطوری نیست؟

ببخشید که اینقدر سوال می پرسم,چون من خیلی ادم کنجکاوی هستم

June 11, 2015

آره بابا

خانم دکتر صوفی کارش درسته

بیسته

June 6, 2015
Show more