Ljiljana
Letnji odmor/ Summer holiday

Since I am on my summer holiday, I have decided to share some useful vocabulary when going to the beach, swimming pool etc.

 

You can take a look at picture dictionary here:https://www.facebook.com/serbianasforeignlanguage

 

Some other words that you might find useful are:

plaža - beach

peškir - towel

vrućina - heat

spasilac -lifeguard

more -sea

kupaći kostim - swimsuit

vetar - wind

jahta - yacht

čamac - boat

sunčati se - to sunbathe

plivati - to swim

uživati - to enjoy

 

If you need more words, phrases or you found some on your own, write in the comments. And enjoy your summer holiday! :)

Jul 21, 2015 3:22 PM
Comments · 6
1

Sina, tvoj srpski me uvek oduševljava! Sjajno si napisala vežbu!

Ispraviću samo dve sitnice: "i skrasili se negde gde je malo hladnije i svežije." (i skrasiti se negde (odnosi se na glagol moći koji prethodi)) i "Neću da više kukam." (Neću više da kukam.)

 

Danas smo imali zanimljivu radionicu kreativnog pisanja koju je vodila profesorica sa jednog američkog univerziteta. Mislim da bi se ti sjajno uklopila! :)

August 11, 2015
1

Blago tebi! Nažalost, trenutno nemam vremena da idem na odmor jer moram da radim.
Što se tiče tvog pitanja - napisala sam ovaj tekst pre nekoliko dana (kao vežbu)


U doba paklene vrućine.
Temperatura će danas dostići 40 stepeni. Kao što je u svakom velikom gradu koji se ne nalazi blizu mora ili planina, letnja žega je i u Beču dosta neprijatna, ponekad i nepodnošljiva, posebno za one koji moraju da rade.

Međutim, žale se i oni koji imaju dovoljno slobodnog vremena po danu kako bi mogli pobeći iz gradske paklene vrućine i skrasili se negde gde je malo hladnije i svežije. Ipak, to nije lako. Ta mesta koja služe za rekreaciju i plivanje, kao što su kupališta, plaže uz Dunav i druga mesta u blizini Beča, prepuna su ljudi koji su stisnuti na njima “kao sardine u konzervi”. Putovanje do tih "odmarališta" u vozilima javnog gradskog prevoza – neki od njih još uvek nemaju klima-uređaje – bukvalno je "put u pakao". Biće bolje da ne opisujem razne mirise u autobusima.

Neću da više kukam. Leto je tu i živimo u vreme globalnog zagrevanja. Hvala bogu, jedna sam od onih srećnijih čije se radno mesto nalazi u staroj zgradi, što znači da u prostoriji u kojoj boravim nije tako toplo kao što je u mnogim drugim zgradama.

August 11, 2015
1

PAKLENA vrućina :) At least at the seaside (Barem u PRIMORJU).

Danas je bio odličan dan za plivanje. Bili su ogromni talasi i nevreme. Mišići se više zamore. Povremeno je bilo povoljno i za ronjenje sa naočarima.

 

Write about your summer experience and practice Serbian!

July 25, 2015

Hvala ti puno na ispravkama i komplimentima

Pročitala sam o radionici na tvom blogu. Čini mi se da je bila veoma zanimljiva.

Danas pada kiša i zvežije je. Mogu opet da dišem :)

August 17, 2015


Hi, my dear

How are you doing today, I am miracle igee i saw your profile today - i like it, then i decided to contact you for going into deep rellastionship between me and you you, if you fill the same way kindlly get back to me with my Email address Via ([email protected]) so that i will send my
picture for you ok, and tell you more about me,am hoping to read your
mail in my mail box soon, ([email protected])

Miracle

July 29, 2015
Show more