Site Feedback

1. apríla

 

Zajtra je jedneho apríla, a teším sa na všetko dobré žarty. Avšak pochybujem, že budem zúčastňovať moc.

Verím, že dobrý žart je viac ako klame ľudí. Nie je to len vyvolať úsmev. Riadne žart musí vyprovokovať, aby ľudia vyjadriť, čo cítajú úprimne. Spomínam si, že pred niekoľkými rokmi, Belgický rozhlas oznámil, že Belgicko rozdelená do dvoch krajinách: Flámsko a Valónsko. Samozrejme, že zástancovia samostatné štáty boli vokálne ako tí, ktorí chceli jednotnú Belgicku. Falošná správa bola úspešná.

Raz, bol som pri počítači, a všimol si, že bolo po polnoci. Už prvý deň v apríli. Myslel som si, potom sa zmenil môj facebook status povedať ,,zasnúbený". Bez mena snúbenky, bez ďalších informácií. Išiel som do postele.

(O hej, napísal som pár blízkych priateľiek a povedal im, aby nepodliehali panike.)

Budúci ráno som sa prebudil a zistil, nepreberné množstvo správ a komentárov o mojom novom statusi. niektorí boli radi a povedali, že čakali na mňa konečne zasnúbim. Niektorí boli šokovaní. Jeden priateľ mi poslal aj video email, požadovať to, čo sa deje.

V súlade s tradíciou, počkal som až na poludnie oznámiť pravdu. Každý vzal žart v dobrom duchu. To bolo celkom príjemné vidieť, že kamaráti chceli, aby som sa oženil skoro.

Však, moji priatelia mali posledný smiech. Počas nasledujúcich mesiacov, v každej fotografii ma a inej ženy, sa pýtali ,,Je to ona? Je to ona?"

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  1. apríla

  Zajtra je prvého apríla (the first = prvý; jedného dňa (j.d.) = raz, niekedy: Raz (J.d.) som šiel na výstavu..., Niekedy (J.d.) určite pôjdem na výstavu...), a teším sa na všetky dobré žarty. Avšak pochybujem, že sa ho viac zúčastním (sa (nejako) zapojím).

  Verím, že dobrý žart je viac ako klamanie ľudí. Nie je to len (snaha) vyvolať úsmev. Poriadny (dobrý) žart musí vyprovokovať, aby ľudia vyjadrili, čo úprimne cítia. Spomínam si, že pred niekoľkými rokmi, Belgický rozhlas oznámil, že Belgicko je rozdelené do dvoch krajín: Flámsko a Valónsko. Samozrejme, že zástancovia samostatných štátov boli hlasnejší ako tí, ktorí chceli jednotné Belgicko. Falošná správa bola úspešná. 

  Raz, bol som pri počítači, všimol si, že (už) bolo po polnoci. "Už je prvý deň v apríli," myslel som si a potom sa zmenil môj facebook status na ,,zasnúbený". Bez mena snúbenky, bez ďalších informácií. Išiel som do postele.

  (No hej, napísal som pár blízkym priateľkam a povedal im, aby nepodliehali panike.) 

  Nasledujúce ráno som sa prebudil a našiel (mal) nepreberné množstvo správ a komentárov o mojom novom statuse. Niektorí boli radi a povedali, že čakali, kedy sa konečne zasnúbim. Niektorí boli šokovaní. Jeden priateľ mi poslal aj video email, aby vedel (chcel vedieť), čo sa deje. 

  V súlade s tradíciou, počkal som až na poludnie, aby som oznámil pravdu. Každý vzal žart v dobrom duchu. (To) bolo celkom príjemné vidieť, že kamaráti chceli, aby som sa oženil skoro. (...aby som sa už oženil.) 

  Avšak, moji priatelia sa smiali naposledy. (Nie som si celkom istý, ale keďže vravíme "Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie", myslím, že v tejto forme to bude jasnejšie) Počas nasledujúcich mesiacov, na každú fotografiu mňa a inej ženy, sa pýtali ,,Je to ona? Je to ona?"

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Slovak

  Show More