Site Feedback

Keď nápoj nie je nápoj...

 

Dnes som išiel s mojou šéfkou na káve, do pekného mesta v Zlatníckej doline zvané ,,Koliba". Moja šéfka objednala si Viedenskú kávu a Vineu. Potom časníčka spýtala sa ma, čo by som chcel.

,,Euh... dám si Viedenskú kávu, prosím." (Ach jaj! Čo zlý anglický zvyk: pridám ,,prosím" viac než je potrebné, keď hovorím po slovensky.)

,,A niečo na pitie?" časníčka spýtala.

Bol som zmätený. Myslel som, že už som objednal niečo na pitie. Káva je napoj, nie je? Tak prečo sa ma pýtala, či som chcel niečo na pitie?

Moja šéfka objasnila na časníčku, že som len chcel kávu. Potom mi vysvetlila, že aj keď káva je ,,nápoj", neuhasí smäd ako taký. Preto, časníčka sa mi pýtala, či som chcel niečo viac, ako minerálku alebo Vineu.

Nikdy by som si nemyslel, ze to tak. :)

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Keď nápoj nie je nápoj...

  Dnes som išiel s mojou šéfkou na kávu, do pekného mesta (miesto alebo mesto?) v Zlatníckej doline zvaného ,,Koliba". Moja šéfka si objednala Viedenskú kávu a Vineu. Potom sa ma časníčka spýtala, čo by som chcel. 

  ,,Euh... dám si Viedenskú kávu, prosím." (Ach jaj! Čo za zlý anglický zvyk: pridám ,,prosím" viac než je potrebné, keď hovorím po slovensky.) (nevidím, dôvod, prečo "prosím" malo byť navyše)

  ,,A niečo na pitie?" spýtala sa časníčka. 

  Bol som zmätený. Myslel som, že už som si objednal niečo na pitie. Káva je nápoj, všakže? Tak prečo sa ma pýtala, či som chcel niečo na pitie? 

  Moja šéfka objasnila na časníčke, že som chcel len kávu. Potom mi vysvetlila, že aj keď káva je ,,nápoj", neuhasí smäd ako taký. Preto sa ma časníčka pýtala, či som chcel niečo viac, ako minerálku alebo Vineu. ("ako" mi tam nepasuje, vidím za tým angličtinu. Skôr by som povedal: "ako napríklad" resp. "viac ako (len) kávu").

  Nikdy by som si nemyslel, že to tak. :) (Nikdy by ma nenapadlo, že je to tak.)

   

  PS: Upravoval som slovosled, ale nevedel som ako to zvýraniť. Preto na to upozorňujem. Inak super! 

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Slovak

  Show More