Site Feedback

Beh okolo dvora

 

Bol deň olympijských hier na mojej univerzite. Nebol správne športový deň, ale všeobecná zábava, hry a samozrejme pitie namiesto.

Na poludnie, som sedel na dvore a sledoval organizácie pretiek. Dve behy okolo dvora. Cena pre každého víťaza bola kartón piva. Študentky behali najskôr, potom študenty.

Štartovacia pištoľ vystrelila, a štyri študentky behali tak rýchlo, ako len mohli. To bola vážna konkurencia! Jedna z nich musela byť najlepšia, a o minútu neskôr najrýchlejšia bežkyňa prešiela cieľovú čiaru. Ostatné bežkyne zablahoželali ju. To bol vzrušujúci sledovať, a dobrý príklad športového správania.

Ďalší boli chlapci. Všetci štyria sa umiestni ako profesionálny bežci. Štartovacia pištoľ vystrelila znovu a... vstali a, ako skupinka, sa ležérne prechádzali okolo dvora, zatiaľ čo oni sa rozprávali prívetivo. To pobavilo nás divákov.

O päť minút neskôr, sa blížili do cieľová čiara. Zastavili sa priamo pre ním, prikyvovali na seba, a potom zároveň prekročili čiaru. Rozdelili kartón, šesť pív každý, ktoré nebol tak zlé.

Prerozprávať africkú filozofiu Ubuntu, ,,ako môže niekto z nás radi, keď ostatné sú smutní?"

Share:

 

2 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Beh okolo dvora

  Na mojej univerzite sa konal deň olympijských hier. Nebol to iba športový deň, ale i všeobecná zábava, hry a samozrejme občerstvenie.

  Na poludnie som sedel na dvore a sledoval organizáciu pretekov. Dva behy okolo dvora. Cena pre každého víťaza bola kartón piva. Najskôr bežali študentky, potom študenti.

  Štartovacia pištoľ vystrelila, a štyri študentky bežali tak rýchlo, ako len mohli. To bola vážna konkurencia! Jedna z nich musela byť najlepšia, a o minútu neskôr najrýchlejšia bežkyňa prešla cieľovú čiaru. Ostatné bežkyne jej zablahoželali. Bolo to vzrušujúce sledovať, a dobrý príklad športového správania.

  Ďalší boli chlapci. Všetci štyria sa umiestni zaujali štartovaciu pozíciu ako profesionálni bežci. Štartovacia pištoľ vystrelila znovu a... oni vstali a ako skupinka, sa ležérne prechádzali okolo dvora, zatiaľ čo oni pričom sa medzi sebou zanietene rozprávali prívetivo. Čo nás divákov pobavilo.

  O päť minút neskôr sa blížili do kcieľovej čiare. Zastavili sa priamo pred ním ňou, prikyvovali na seba prikývli si navzájom, a potom zároveň súčasne (všetci naraz) prekročili čiaru. Rozdelili kartón, šesť pív každý, ktoré nebolo také zlé.

  Parafrázujúc africkú filozofiu Ubuntu, ,,ako môže niekto z nás radi mať radosť, keď ostatní sú smutní?"

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Slovak

  Show More