Site Feedback

Çok Huzurlu San Marino Cumhuriyeti

Seçimi yaptım, șimdi size küçük bir ülke hakkında konuşuyorum. Avrupa'nın beş mikro devletinden biridir. Onu adı San Marino ve İtalya yarımadasındadır, daha doğrusu İtalya'nın orta kesiminde. Hiçbir denize kıyısı olmayan ülke. Dahası, bu tamamen İtalya tarafından çevrilidir.
Çok çok küçük ülkedir: hem bir normal komün kadar yüzölcümü ile hem de onun nüfusu sadece 30 000 dır. Dünyanın en beşinci küçük devlettir. Ama buna rağmen, o gerçek devlettir: Bakanları var, Meçlisi var, ordusu var, bayrağı ve ulusal marșı var. Birkaç uluslar örgütlerin tam üyesi, örneğin Birleşmiş Milletler, Uluslararası Para Fonu.

Nasıl tüm bu mümkün? Nasıl böyle bu devlet meydana gelebilirdi mi? Tarihte cevap var. Ortaçağ'da İtalya yarımadasında birçok küçük devlet vardı: San Marino onların biridir, kökeni keşiş topluluğu yıl 300 dan olarak. Adı "San Marino" kendi kurucun adından gelir. Farklı hepsinden, hayatta basardı: bazen şanstan dolaydı bazen onun liderlerinin iktidardan dolaydı. Belki hayatta kalmak için gerçek nedeni onların resmi sloganında bulundur. Ne bu diyor? Özgürlük!

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Çok Huzurlu San Marino Cumhuriyeti

  Seçimi yaptım, șimdi size küçük bir ülke hakkında konuşuyorum. Avrupa'nın beş mikro devletinden biridir. Onun adı San Marino ve İtalya yarımadasındadır, daha doğrusu İtalya'nın orta kesiminde. Hiçbir denize kıyısı olmayan ülke. Dahası, bu ülke tamamen İtalya tarafından çevrilidir.
  Çok çok küçük ülkedir: hem bir normal komun kadar yüzölcümü ile hem de onun nüfusu sadece 30 000 dır. Dünyanın en küçük beşinci  devlettir. Ama buna rağmen, o gerçek devlettir: Bakanları var, Meçlisi var, ordusu var, bayrağı ve ulusal marșı var. Birkaç uluslar örgütlerin tam üyesi, örneğin Birleşmiş Milletler, Uluslararası Para Fonu.

  Nasıl tüm bu mümkün? Nasıl böyle bu devlet meydana gelebilirdi mi? Tarihte cevap var. Ortaçağ'da İtalya yarımadasında birçok küçük devlet vardı: San Marino onların biridir, kökeni keşiş topluluğu yıl 300 dan olarak. Adı "San Marino" kendi kurucusunun adından gelir. Farklı hepsinden, hayatta basardı: bazen şanstan dolaydı bazen de onun liderlerinin iktidarından dolaydı. Belki hayatta kalmak için gerçek nedeni onların resmi sloganında bulundur. Ne bu diyor? Özgürlük!

   

  Great job buddy, congratulations! 
  I don't understand that drawed top of sentences. Therefore I can't correct these mistakes.
   

  Çok Huzurlu San Marino Cumhuriyeti

  Seçimimi(my choose) yaptım, șimdi size küçük bir ülke hakkında konuşuyorum.yazacağım. O Avrupa'nın beş mikro devletinden biridir. Onu adı San Marino ve İtalya yarımadasındadır, daha doğrusu İtalya'nın orta kesiminde yeralır. Hiçbir denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Dahası, bu ülke tamamen İtalya tarafından çevrilidir.
  Çok çok küçük bir ülkedir: hem bir normal komün kadar yüzölcümü ile hem de onun nüfusu sadece 30 000 dır.(this sentence is not false but we write :yüzölçümü nerdeyse bir komün kadardır ayrıca nüfusuda 30.000 civarındadır.)Dünyanın en beşinci küçük devlettir.(Dünyanın en küçük beşinci devletidir) Ama buna rağmen, o, gerçek bir devlettir: Bakanları var, Meçlisi var, ordusu var, bayrağı ve ulusal marșı var. Birkaç uluslararası örgütlerin  (örgütün: biz birkaç, birçok gibi sıfatlardan sonra gelen ismi tekil yaparız) tam üyesidir, örneğin: Birleşmiş Milletler, Uluslararası Para Fonu.

  Nasıl tüm bu Tüm bunlar nasıl mümkün olabilir? Nasıl böyle bu devlet meydana gelebilirdi mi? (gelebilir?)Tarihte bunun cevap cevabı var. Ortaçağ'da İtalya yarımadasında birçok küçük devlet vardı: San Marino onların onlardan biridir, kökeni keşiş topluluğu yıl 300 dan olarak (kökeni keşiş topluluğudur.) Adı "San Marino" kendi kurucun kurucusunun adından gelir. Farklı hepsinden,(o hepsinden farklı olarak) hayatta kalmayı basardı: bazen şanstan dolaydı (dolayı) bazen onun liderlerinin iktidardan  dolaydı.(iktidarından dolayı) Belki hayatta kalmak için (kalmalarının) gerçek nedeni ,onların resmi sloganında bulundur. Ne bu diyor? Özgürlük!

   

  ı understand all text . it is succesful

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More