Site Feedback

Istanbul'da maceram

Türkiye'ye geldikten sonra Istanbul'a 5,6 kere gittim. Sultan Ahmet, Eminönü,karaköy ve kadiköy'de gezdim. Bir çogu muzeler ve camiileri zirayet edim. Bence İstanbul harika bir şehir.

Bu kere Eyüp Sultan Camii'yi görmek istedim. Oraya kadar otobüse binmem gerekiyordi. Aslinda fazla otobüsü sevmiyorum. Metro ve Tramvay, binmek kolay ama otobüs ise kolay degil. Benim için biraz zor çünkü nerede indiğini bilmiyorum...

Binmeden önce otobüsün sürücüyü soru sordum. ''Eyüp'ye gidiyor mu?'' Cep telefonuyla sesli sohbet ediyordu ama ''evet'' söyledi. O konuşarak sürüyordu ve ne zaman Eyüp'ye vardığını soramadım.

Otuz dakika sonra otobüs durdu ve o sürücü ''finish'' söyledi. Orası Eyüp değildi, Eyüp'ten geçmişiz! çok üzgün oldum ama başka otobüsü bindim ve sonunda Eyüp'ye varabildim.

Share:

 

1 comment

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  İstanbul'da maceram

  Türkiye'ye geldikten sonra İstanbul'a 5,6 kere(kez) gittim. Sultan Ahmet, Eminönü,Karaköy ve Kadiköy'ü gezdim. Bir çok müzeyi ve camiiyi zirayet ettim. Bence İstanbul harika bir şehir.

  Bu kez Eyüp Sultan Camii'yi görmek istedim. Oraya kadar otobüse binmem gerekiyordu. Aslında otobüsü fazla sevmiyorum. Metro ve Tramvay'a binmek kolay ama otobüse ise kolay degil. Benim için biraz zor çünkü nerede ineceğimi bilmiyorum...

  Binmeden önce otobüsün sürücüsüne soru sordum. ''Eyüp'ye gidiyor mu?'' Cep telefonuyla sesli sohbet ediyordu(konuşuyordu.) ama ''evet'' söyledi  dedi. O konuşarak sürüyordu ve ne zaman Eyüp'e varacağını soramadım.

  Otuz dakika sonra otobüs durdu ve o sürücü ''finish''("son durak" olduğunu) söyledi. Orası Eyüp değildi, Eyüp'ü geçmişiz! çok üzgün oldum üzüldüm ama sonrasında başka otobüse bindim ve sonunda Eyüp'ye varabildim.

  Istanbul'da maceram

  Türkiye'ye geldikten sonra İstanbul'a 5,6 kere gittim. Sultan Ahmet, Eminönü,karaköy ve kadiköy'de gezdim. Bir çok müze ve camiiyi zirayet ettim.

  Bence İstanbul harika bir şehir.

  Bir kere Eyüp Sultan Camii'yi görmek istedim. Oraya kadar otobüse binmem gerekiyordu. Aslında otobüsü fazla sevmiyorum. Metro ve Tramvay'a binmek kolay ama otobüse kolay değil. Benim için biraz zor çünkü nerede indiğimi bilmiyorum...

  Binmeden önce otobüsün sürücüsüne (soru) sordum. ''Eyüp'ye gidiyor mu?'' Cep telefonuyla sesli sohbet ediyordu ama ''evet'' söyledi dedi. O konuşarak sürüyordu ve ne zaman Eyüp'ye vardığını soramadım.

  Otuz dakika sonra otobüs durdu ve o sürücü ''finish'' söyledi dedi. Orası Eyüp değildi, Eyüp'ten geçmişiz! çok üzgün oldum ama başka otobüse bindim ve sonunda Eyüp'ye varabildim.

   

  よくでした!がんばってください^^

   

  Istanbul'da maceram

  Türkiye'ye geldikten sonra Istanbul'a 5,6 kere gittim. Sultan Ahmet, Eminönü,karaköy ve kadiköy'de gezdim. Bir çok muzeyi ve camiiyi zirayet edim. Bence İstanbul harika bir şehir.

  Bu kez Eyüp Sultan Camii'yi görmek istedim. Oraya kadar otobüse binmem gerekiyordu. Aslinda otobüsü fazla sevmiyorum. Metroya ve Tramvaya binmek kolay ama otobüse binmek kolay degil. Benim için biraz zor çünkü nerede ineceğimi bilmiyorum...

  Binmeden önce otobüsün sürücüsüne(şoförüne) soru sordum: ''Eyüp'e gidiyor mu?'' Cep telefonuyla sesli sohbet ediyordu ancak ''evet'' dedi. O konuşarak sürüyordu ve ne zaman Eyüp'e varacağını soramadım.

  Otuz dakika sonra otobüs durdu ve o sürücü(şoför daha doğru) ''finish'' (finish: son durak) dedi. Orası Eyüp değildi, Eyüp'ü geçmişiz! Çok üzüldüm ama başka otobüsE bindim ve sonunda Eyüp'e varabildim.


  Istanbul'da maceram

  Türkiye'ye geldikten sonra Istanbul'a 5,6 kere gittim. Sultan Ahmet, Eminönü,karaköy ve kadiköy'de gezdim. Bir çok müze ve camiileri zirayet ettim. Bence İstanbul harika bir şehir.

  Bu kez Eyüp Sultan Camii'yi görmek istedim. Oraya kadar otobüse binmem gerekiyordu. Aslinda fazla otobüsle yolculuk etmeyi sevmiyorum. Metro ve Tramvaya binmek kolay ama otobüs ise kolay degil. Benim için biraz zor çünkü nerede durduğunu bilmiyorum...

  Binmeden önce otobüsün sürücüsüne soru sordum. ''Eyüb'e gidiyor mu?'' Cep telefonuyla sesli sohbet ediyordu ama ''evet'' dedi. O konuşarak sürüyordu ve ne zaman Eyüb'e vardığını soramadım.

  Otuz dakika sonra otobüs durdu ve o sürücü ''finish'' dedi. Orası Eyüp değildi, Eyüp'ten geçmişiz! çok üzüldüm ama başka otobüse bindim ve sonunda Eyüb'e varabildim.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More