Site Feedback

Ben Öğretmenim

Bugün, iki öğrencilerle konuştum. Her öğrenciyi İngilizce öğrenmek istiyor. Öğretmek için seviyorum. Mutluyum diye öğretiyorum. Bu yaz İstanbul’a gideceğim, çünkü bir okulda çalışmak istiyorum. Şimdi pratik yapıyorum.

Maalesef, birkaç benim öğrenciyimler Türkce bilmiyorlar. Genellikle onlar Türkçe oğretiyorlar diye ben İngilizce ögretiyorum. İki öğrenciyimler Türkçe bilmiyorlar, yani ben sadece İngilizce ögretiyorum.

Öğrenci #1 Portekizli. On-dokuz yaşında ve zaten İngilizce çok güzel. Erkeki akıllı yani akıcı kolaymış olacak.

Öğrenci #2 Çince. Yirmi-bir yaşinda. Bence, kızı fazla çabuk ögrendi. Çok kelime biliyor ama bazen anlamayorum. Televizyon çoçukları için tavsiye ettim. Yavaş ve titiz öğren :)

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Ben Öğretmenim

  Bugün, iki öğrenciyle konuştum. Hepsi İngilizce öğrenmek istiyor. Öğretmeyi seviyorum. Öğretince mutlu oluyorum. Bu yaz İstanbul’a gideceğim, çünkü bir okulda çalışmak istiyorum. Şimdi pratik yapıyorum.

  Maalesef, birkaç öğrencim Türkçe bilmiyor. Genellikle onlar Türkçe öğreniyorlar diye ben İngilizce öğretiyorum (Bu cümle anlamsız olmuş :) . İki öğrencim Türkçe bilmiyor, yani ben onlara sadece İngilizce ögretiyorum.

  Öğrencilerimden biri Portekizli. On dokuz yaşında ve İngilizcesi çok güzel. Akıllı bir erkek ve ilerde daha akıcı konuşacak.

  Diğer öğrencim bir Çinli. Yirmi bir yaşinda. Bence bu kız çok çabuk öğrendi. Çok kelime biliyor ama bazen anlamıyorum. Çocuklara televizyonu tavsiye ettim. Yavaş ve doğru öğrenmeleri için. (ya da "yavaş ama doğru öğrenmeliler")

   

  Ben bir Öğretmenim

  Bugün, iki öğrenciyle konuştum. her biri  İngilizce öğrenmek istiyor. ben öğretmeyi   seviyorum. ben öğretince mutlu oluyorum. Bu yaz İstanbul’a gideceğim, çünkü bir okulda çalışmak istiyorum. Şimdi pratik yapıyorum.

  Maalesef, benim birkaç  öğrencim Türkce bilmiyor. Genellikle onlar (Türkçe oğretiyorlar diye ben İngilizce ögretiyorum.) ( anlamadım bu kısmı) İyiki öğrencilerim Türkçe bilmiyorlar, yani ben sadece İngilizce ögretiyorum.

  Öğrenci #1 Portekizli. On-dokuz yaşında ve  İngilizcesi çok iyi. Erkek akıllı yani akıcı  olacak.

  Öğrenci #2 Çinli. Yirmi-bir yaşinda. Bence, kızı fazla çabuk ögrendi. Çok kelime biliyor ama bazen anlamayorum. Televizyon çoçuklar için tavsiye ettim. Yavaş ve titiz öğren :)

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More