Site Feedback

Ben Öğretmenim

Bugün, iki öğrencilerle konuştum. Her öğrenciyi İngilizce öğrenmek istiyor. Öğretmek için seviyorum. Mutluyum diye öğretiyorum. Bu yaz İstanbul’a gideceğim, çünkü bir okulda çalışmak istiyorum. Şimdi pratik yapıyorum.

Maalesef, birkaç benim öğrenciyimler Türkce bilmiyorlar. Genellikle onlar Türkçe oğretiyorlar diye ben İngilizce ögretiyorum. İki öğrenciyimler Türkçe bilmiyorlar, yani ben sadece İngilizce ögretiyorum.

Öğrenci #1 Portekizli. On-dokuz yaşında ve zaten İngilizce çok güzel. Erkeki akıllı yani akıcı kolaymış olacak.

Öğrenci #2 Çince. Yirmi-bir yaşinda. Bence, kızı fazla çabuk ögrendi. Çok kelime biliyor ama bazen anlamayorum. Televizyon çoçukları için tavsiye ettim. Yavaş ve titiz öğren :)

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Ben bir Öğretmenim

  Bugün, iki öğrenciyle konuştum. her biri  İngilizce öğrenmek istiyor. ben öğretmeyi   seviyorum. ben öğretince mutlu oluyorum. Bu yaz İstanbul’a gideceğim, çünkü bir okulda çalışmak istiyorum. Şimdi pratik yapıyorum.

  Maalesef, benim birkaç  öğrencim Türkce bilmiyor. Genellikle onlar (Türkçe oğretiyorlar diye ben İngilizce ögretiyorum.) ( anlamadım bu kısmı) İyiki öğrencilerim Türkçe bilmiyorlar, yani ben sadece İngilizce ögretiyorum.

  Öğrenci #1 Portekizli. On-dokuz yaşında ve  İngilizcesi çok iyi. Erkek akıllı yani akıcı  olacak.

  Öğrenci #2 Çinli. Yirmi-bir yaşinda. Bence, kızı fazla çabuk ögrendi. Çok kelime biliyor ama bazen anlamayorum. Televizyon çoçuklar için tavsiye ettim. Yavaş ve titiz öğren :)

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More