Site Feedback

Benim Türkiye'ye Gelmem 1

Bir yerde okumuştum: “Hayal, bugünün cevabı yarının sorusudur”. Öyle değil mi?- Her insanın hayatında bir hayali vardır. Hayallerimiz dünyamızda bizim en büyük motivasyonumuzdur. Hayalsiz, bizim geleceğimiz nasıl şekillenir?- Herkes gibi, benim de birçok hayalim var. Onlarsız olamam. Türkiye’ye gelmek de benim bir hayalimdi. Buraya gelmeden önce, düşünüyordum ki benim bu hayalim benim için güzel bir hayal ve sonunda buradayım. ‘’Peki hâlâ böyle mi düşünüyorum?’’ diye kendime şimdi soruyorum.

Annem Türktür. Bu yüzden, şimdiye kadar birçok defa ailemle Türkiye’ye geldim. Annemin kökenini daha iyi tanımak istedim. Bununla birlikte Makedon arkadaşlarımla, Türkiye’de birçok kez tatil yaptık. Türkiye’ye ilk kez geldiğimde bu ülkeye aşık oldum. Türkler, onların kültür, gelenek, adet, görenekleri; zengin ve hareketli tarihi, kültürel hayatı, yaratıcılıkları ve tüm bunların geçmiş, bugün ve gelecek arasındaki tüm uyumlarını beğendim.

Sonra, Makedonya’da bir üniversiteye başvurdum ve orada pazarlama yöneti bölümünde okudum. Mezun olmadan üç ay önce, Türkiye eğitim burslarını öğrendim ve hemen başvurmaya karar verdim.
Eğitimime niçin burada devam etmek istedim? Az önce belirttiğim/dediğim gibi, Makedonya’da pazarlama yönetimi bölümünü okudum. Profesyonel ve başarılı bir pazarlamacı olmaya çalışıyorum. Bence buna ulaşmak için, insanları anlamaya mecburum. Onların görüşünü, onların isteğini, onların ihtiyacını anlamak bizim mesleğimizin en önemli unsurudur. Bu için, Türkiye’nin pazar en uygundur. Burası, çok farklı uluslar, çok farklı halklar yaşıyorlar; herkes onların içinde onun kültür var. Bu nedenle bana göre, herkes kim benim gibi bir iyi pazarlamacı olmak istiyor, Türkiye’de gelmek gerekiyor.

Başvurdum ve burada geldim. Hayallerimden bir başka tamamladı. Bir başka nişan aldım. Mutluydum! Heyecanlandırdım!- Yedi aydan beri buradayım. Hala kendime oyle hissetiyor muyum? Benim karar doğru muydu?

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  No corrections have been written yet. Please write a correction!

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More