Site Feedback

Dziewczyna i gołębie

Dziś przeczytałam fragment "Dziewczyna i gołębie", autorem jest J.Iwaszkiewicz.
Ten tekst jest o młodej dziewczynie na imię Basia i chłopcu - Edku, którzy spotkali małe dziecko na placu. Szczerze mówiąc, to było gwałtownie, bo przed tym była bardzo romantyczna atmosfera: wieczór, cicha, dwoje młodych ludzi. Tym dzieckiem był Dariusz Kryska, który miał dopiero trzy lata. Ten mały bardzo łkał, bo zgubił się i nie wiedział gdzie była jego matka. Basia i Edek natychmiast uspokoili go i dali znać do megafonu. Za parę chwilę przybiegły matka i ojciec, matka wyrwała im Darka prawie z ręki. Ale Basia i Edek nawet nie doczekali się podziękowania, "uszczęśliwionych rodziców".
Gdy znów wszystko stało na swoje miejsca, Edek cichutko powiedział, że kocha dziewczynę...

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

   

  Dziewczyna i gołębie

  Dziś przeczytałam fragment "Dziewczyna i gołębie", autorem jest J.Iwaszkiewicz.
  Ten tekst jest o młodej dziewczynie na imię Basia i chłopcu - Edku, którzy spotkali małe dziecko na placu. Szczerze mówiąc, to było gwałtownie, bo przed tym była bardzo romantyczna atmosfera: wieczór, cicho, dwoje młodych ludzi. Tym dzieckiem był Dariusz Kryska, który miał dopiero trzy lata. Ten mały bardzo łkał, bo zgubił się i nie wiedział gdzie jest jego matka. Basia i Edek natychmiast uspokoili go i dali znać do megafonu. Za parę chwilę przybiegli matka i ojciec, matka wyrwała im Darka prawie z rąk. Ale Basia i Edek nawet nie doczekali się podziękowania "uszczęśliwionych rodziców".
  Gdy znów wszystko wróciło na swoje miejsce, Edek cichutko powiedział, że kocha dziewczynę...

  Dziewczyna i gołębie

  Dziś przeczytałam fragment "Dziewczyna i gołębie", autorem jest J.Iwaszkiewicz.
  Ten tekst jest o młodej dziewczynie, której na imię Basia i chłopcu - Edku, którzy spotkali małe dziecko na placu. Szczerze mówiąc, to było gwałtowne, bo przed tym była bardzo romantyczna atmosfera: wieczór, cicho, dwoje młodych ludzi. Tym dzieckiem był Dariusz Kryska, który miał dopiero trzy lata. Ten mały bardzo łkał, bo zgubił się i nie wiedział, gdzie była jego matka. Basia i Edek natychmiast uspokoili go i dali znać do megafonu. Za parę chwil przybiegły przybiegli matka i ojciec, matka wyrwała im Darka prawie z ręki (że) z rąk. Ale Basia i Edek nawet nie doczekali się podziękowania od "uszczęśliwionych rodziców".
  Gdy znów wszystko stało wróciło na swoje miejsce, Edek cichutko powiedział, że kocha dziewczynę...

   

   

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Polish

  Show More