Site Feedback

Zimowy rysunek.

To jest rysunek. Na rysunku przedstawienni trzej personaży. W mieszkanniu znajdueczcia chłopiec i tygrys. Oni leżą na gazetach. Oni czytają gazetu. Oni jest zadowoloni. Chłopiec uśmiechaje się, tygrys równierz uśmichaje się. Gazeta jest bardzo ciekawa. Jedna gazeta jest czarno-bieła, druga jest kolorową.

Po jednej stronie mieszkania znajduje się kominek. W kominku świecić się ogień. Kolo kominka z leva znajduje się gorąca filiżanka iz herbatą. Po prawej stornie kominka stoje metalowi przybory dla kominka. W mieszkaniu jest cieplo.

W głębokośći mieszkania jest wielke okno pod jakim znajduje się wilki garnek z kwiatami. Kolo garnka stoi szafa z lampą. Kolo lampy stoi dużo malieżka buteleczka z odekolom. Nad oknom wisią żółti firanki.

Za oknom dużo sniegu. Jakić cłowiek porzadkuje na dwórze. On ubieraja snieg.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Zimowy rysunek.

  To jest rysunek. Na rysunku przedstawienni trzej personaży przedstawione są trzy osoby. W mieszkanniu znajdueczcia znajdują się chłopiec i tygrys. Oni leżą na gazetach. Oni czytają gazety. Oni jest zadowoleni. Chłopiec uśmiechaje się, tygrys również (się uśmiecha się). Gazeta jest bardzo ciekawa. Jedna gazeta jest czarno-biała, druga jest kolorowa.

  Po jednej stronie mieszkania znajduje się kominek. W kominku świecić się ogień. Koło kominka z leva po lewej stronie znajduje się gorąca filiżanka iz herbatą. Po prawej stornie stronie kominka stoją metalowe przybory dla do kominka. W mieszkaniu jest ciepło.

  W głębi mieszkania jest wielke okno, pod jakim którym znajduje się wielki garnek z kwiatami. Koło garnka stoi szafa z lampą. Koło lampy stoi 1. duża malieżka maleńka/malutka buteleczka z odekolom (?). Nad oknem wiszą żółte firanki.

  Za oknem (jest) dużo śniegu. Jakiś człowiek porządkuje na dworze. On ubieraja odgarnia śnieg. (or: On odśnieża)

   

  1. Something is or big (duża) or small (maleńka/malutka), you can't use it at the same time (as an adjective).

  But if you want to say that there is a lot of bottles, you can say: dużo maleńkich buteleczek, where "dużo" means "a lot of".

  Note that "buteleczka" is diminutive, so it isn't necessary to add "maleńka"; you can do it rather only in case where thing is really small and you want to emphasis it.

  Zimowy rysunek.

  To jest rysunek. Na rysunku przedstawienni trzej personaży  przedstawione są trzy osoby. W mieszkanniu znajdujeczcia się chłopiec i tygrys. Oni leżą na gazetach. Oni czytają gazetu. Oni jest  zadowoloni. Chłopiec uśmiechaje się, tygrys równierz uśmiechaje się. Gazeta jest bardzo ciekawa. Jedna gazeta jest czarno-bieła, druga jest kolorowąa.

  Po jednej stronie mieszkania znajduje się kominek. W kominku świecić pali się ogień. Kolo kominka z levawej znajduje się gorąca filiżanka z herbatą. Po prawej stronie kominka sto metalowe przybory dlado kominka. W mieszkaniu jest ciepło.

  W głębi mieszkania jest wielkie okno pod jakimktórym znajduje się wilki garnekwazon z kwiatami. Koło garnkawazonu stoi szafa z lampą. Kolo lampy stoi dużo maleńka buteleczka z (odekolem?). Nad oknoem wiszą żółte firanki.

  Za oknem jest dużo sniegu. Jakiś człowiek sprząta na dworze. On ubieraja odgarnia snieg.

  Zimowy rysunek.

  To jest rysunek. Na rysunku przedstawione są trzy osoby. W mieszkaniu znajduje się chłopiec i tygrys. Oni leżą na gazetach. Oni czytają gazety. Oni są zadowoleni. Chłopiec się uśmiecha, tygrys równierz się uśmicha. Gazeta jest bardzo ciekawa. Jedna gazeta jest czarno-biała, druga jest kolorowa.

  Po jednej stronie mieszkania znajduje się kominek. W kominku pali się ogień. Koło kominka z lewej znajduje się gorąca filiżanka z herbatą. Po prawej stornie kominka stoją metalowe przybory do kominka. W mieszkaniu jest ciepło.

  W głębi mieszkania jest wielke okno, pod którym znajduje się wielki garnek z kwiatami. Koło garnka stoi szafa z lampą. Koło lampy stoi duża (malieżka buteleczka z odekolom)???. Nad oknem wiszą żółte firanki.

  Za oknem leży dużo śniegu. Jakiś człowiek pracuje na dworze. On odśnieża.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Polish

  Show More