Site Feedback

Benim dillerim (2)

İspanyolca
En sevdiğim dildir. Bildiğim İspanya’nin Milli Eğitim İspanyol Bakanlığı tarafından verilen DELE diploma ile doğrulanır. İspanyolca öğrenmeye başladığım zaman Polonya’da birçok malzeme yoktu (biliyorum, inanmak zor), Internet te yoktu. Desen ve kelime inebilecek için Julio Iglesias’ın kasetleri satın aldım, rağmen onun söylemeşini beğenmedim. Onun sayesinde sevgi, sarılarak ve veda ile sözcüğüm şimdiye Kadar zengindir.

Svahili
Tüm kıtada en az bir dili konuşmak hırsımtır. Bu, Arapça saymazsak, ilk Afrika dilimdir. Bir acemiyim. Bu sene ondan kısa bir molam var.

Türkçe
2008 yılında Türkiye'de bir tatil geçirdim ve bu ülkeyi ve insanları sevdiğim. A2 seviyesindeyim sanırım - bu yıl daha fazla taşımak için benim önceliklidir.

Diğer
Ben de biraz İsveççe, Hırvatça, Hollandaca, Almanca, Esperanto, Macarca, Koine Yunanca ve İbranice öğrendim ama onları erken bir aşamada bıraktım. Bunun dışında, lisede dört yıl boyunca Latin öğrendim.
Burada belirtmekte fayda olabilir ki biraz Polonyalı işaret dili biliyorum (ilgili sertifikasım var).

Share:

 

1 comment

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Benim dillerim (2)

  İspanyolca
  En sevdiğim dildir.Ispanyolca bildiğim İspanya’nin Milli Eğitim İspanyol Bakanlığı tarafından verilen DELE diploma ile doğrulandi. ( vous pouvez dire Ispanya Milli Egitim bakanligi tarafindan verilen DELE diplomasina sahibim / diplomam var) İspanyolca öğrenmeye başladığım zaman Polonya’da dil ogrenmek icin imkanlarim malzeme yoktu (biliyorum, inanmak zor), Internet te yoktu. Desen ve kelime inebilecek (ce n'est pas claire) için Julio Iglesias’ın kasetleri satın aldım almama rağmen onun söylemeşini beğenmedim. Onun sayesinde sevgi, sarılarak ve veda ile sözcüğüm şimdiye Kadar zengindir.(???) 

  Svahili
  Tüm Her kıtadan en az bir dili konuşmak konusunda hirsliyim. hırsımtır. Bu, Arapçayi saymazsak, ilk Afrika dilimdir. Bir acemiyim. Bu sene ondan bu dili ogrenmeye kısa bir molam verdim var.

  Türkçe
  2008 yılında Türkiye'de bir tatil geçirdim ve bu ülkeyi ve insanlarıni sevdiğim. A2 seviyesindeyim sanırım - bu yıl daha fazla taşımak çalismak için benim önceliklidir.

  Diğer
  Ben de biraz İsveççe, Hırvatça, Hollandaca, Almanca, Esperanto, Macarca, Koine Yunanca ve İbranice öğrendim ama onları erken bir aşamada bıraktım. Bunun dışında, lisede, dört yıl boyunca Latince öğrendim. (les phrases sont parfaites)
  Burada belirtmekte fayda olabilir ki biraz Polonyalı işaret dili biliyorum (ilgili sertifikam var).( burada isaret dili bildiginizi mi vurgulamak istdiniz? neden polonyali dediniz anlamadim çunku isaret dili evrensel diye biliyorum)

   

  tebrikler yaziniz çok iyi !!

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More