Site Feedback

dovolená

Minulý rok, v létě jsem jel do Francia, abych zlepšíl moji francouzštinu. Pracoval jsem na farmě na jihu země, v kraji, s názvem Dordogne. Libil se mi moc život na farmě, protože on prostý a zdravý - jedli jsme zeleniny, které byly z farmy. On je velmi krasný kraj, a v létě, počasi je moc přijemné. Vlastně, jsem se jist, že pršel déšt jenom jednou nebo dvakrát. To znamenal, že byl jsem pořad venku – proto, miluju dovolená.

Jeden z mych přatel mi řekl, že octrov Malta je mimořadne překrasný. Podle některych, on je srdci Středozemniho moře, v Maltě je tři ostrovu - Malta, Gozo a Komino. Zřejmě, Gozo je nejhezči, protože on rozvojovy.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  dovolená

  Minulý rok v létě jsem jel do Francie, abych zlepšil moji svoji francouzštinu. Pracoval jsem na farmě na jihu země v kraji s názvem Dordogne. Život na farmě se mi moc líbil, protože on je prostý a zdravý - jedli jsme zeleninu, která byla z farmy. On je to velmi krásný kraj a v létě je počasí moc příjemné. Vlastně jsem si jist, že pršelo déšt (or "že byl déšť") jenom jednou nebo dvakrát. To znamená, že jsem byl pořád venku – proto miluju dovolenou.

  Jeden z mých přátel mi řekl, že ostrov Malta je mimořádně (pře)krásný ("mimořádně krásný" means more or less "překrásný"). Podle některých je on srdcem (or "v srdci") Středozemního moře, v Maltě je jsou tři ostrovy - Malta, Gozo a Komino. Gozo je zřejmě nejhezčí, protože on je rozvojový.

   

  The usage of the possesive pronoun "svůj" can be a little tricky for foreigners, as well as the Czech system of commas (the Czech grammar is rather strict in this area) but you don't need to worry about these corrections too much as it doesn't really affect the comprehensibility.

  Anyway, it's a good job, feel free to ask me if you don't understand anything and keep on like this!

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Czech

  Show More