Site Feedback

Ben Gemma.

Ben Gemma. İnglilizim. Öğrenciyim. Birmingham'da otourum. Burada okumak için. Osmanlı tarihi okuyorum. 18. yüzyıldaki yeniçerileri okuyorum. Yirmi beş yaşındayım. Sigara içmiyorum. Erkek arkadaşım mühendis. Ben boğa. Müzik ve kitaplar okuma'den hoşlandım. En çok sevdiğim kitap Elizabeth Kostova tarafindan yazılmıştır "Tarihçi". Ben bir kaç Türk arkadaşlar benim üniversite. Türkçe öğrenmek için tezim istiyorum.

Share:

 

3 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Ben Gemma.

  Ben Gemma. İnglilizim. İngilizim. Öğrenciyim. Birmingham'da otourum oturuyorum. Burada okumak için okuyorum.  Osmanlı tarihi okuyorum. 18. yüzyıldaki yeniçerileri okuyorum araştırıyorum. ("okuyorum" is also okay, but you mean here, you are researching about them. So "araştırıyorum." is better than "okuyorum") Yirmi beş yaşındayım. Sigara içmiyorum. Erkek arkadaşım mühendis. Ben boğa burcuyum. Müzik dinlemekten ve kitaplar okuma'den okumaktan hoşlandım hoşlanırım. En (çok) (You don't have to use "çok" here. It is understandable but if you don't use it, it becomes perfect) sevdiğim kitap Elizabeth Kostova tarafindan yazılmıştır: "Tarihçi". Ben bir kaç Türk arkadaşlar benim üniversite. Benim üniversitede bir kaç Türk arkadaşım var. Türkçe öğrenmekyi için tezim için istiyorum. (But "Tez yazdığım için Türkçe öğrenmek istiyorum." is more beautiful than your sentence : I study on a thesis, that's why I want to learn Turkish, but yours is also okay)

   

  (I am a history teacher, may be I can help on your researching, about turkish, historical sources or finding place where you have to study in.)

  Ben Gemma.

  Ben Gemma. İnglilizim. Öğrenciyim. Birmingham'da oturuyorum otourum. Burada okumak için. Osmanlı tarihi okuyorum. 18. yüzyıldaki yeniçerileri hakkında okuyorum. Yirmi beş yaşındayım. Sigara içmiyorum. Erkek arkadaşım mühendis. Ben boğa burcuyum. Müzik dinlemek ve kitaplar okuma'den okumaktan hoşlanırımdım. En çok sevdiğim kitap Elizabeth Kostova tarafindan yazılmıştır  olan "Tarihçi" adlı kitaptır. Ben bir kaç Üniversitemde birkaç Türk arkadaşım lar benim üniversite var. Türkçe öğrenmeyik için tezim için istiyorum.

   

  I can help you, just send me a message.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More