Site Feedback

Nowy samochód

Wczoraj byłem w salonie samochodowym, żeby szukać nowego samochodu. Niestety, mamy tylko jeden salon w naszym mieście i tam samochody są strasznie drogie. Sprawdziłem w internecie, ale nic nie znalazłem. Niestety nie mam samochodu, więc nie mogę łatwo dostać do innego miasta (są autobusy, ale rzadko kursują). Główny problem w tym jest to, że prawie wszystkie samochody w tym salonie nie są z Polski (nawet nie mają tablic) i chciałbym po prostu kupić samochód, który ma prawie wszystko już załatwione (Wiem, że muszę kupić ubezpieczenie i zameldować samochód, ale w Polsce takie rzeczy są też trudne dla obcokrajowców)

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Nowy samochód

  Wczoraj byłem w salonie samochodowym, żeby poszukać nowego samochodu. Niestety, mamy tylko jeden salon w naszym mieście i tam samochody są strasznie drogie. Sprawdziłem w internecie, ale nic nie znalazłem. Niestety nie mam samochodu, więc nie mogę łatwo dostać się do innego miasta (są autobusy, ale rzadko kursują). Głównym problemem w tym jest to, że prawie wszystkie samochody w tym salonie nie są z Polski (nawet nie mają polskich tablic), a ja i chciałbym po prostu kupić samochód, który ma prawie wszystko już załatwione (Wiem, że muszę kupić ubezpieczenie i zameldować zarejestrować samochód, ale w Polsce takie rzeczy są teżtrudne dla obcokrajowców)

   

  Moja sugestia:

  ...Głównym problemem jest to, że prawie wszystkie samochody w tym salonie sa sprowadzane (są na zgranicznych tablicach (ew. zachodnich blachach)). Chciałbym po prostu kupić samochód, który ma już wszystko załatwione...

   

  O tablicach rejestracyjnych potocznie (nieformalnie) mówimy "blachy". "Zachodnie blachy" - do polski sprowadza (prywatni handlarze kupują samochody np. w Niemczech i przedaja w Polsce) sie samochody z zachodu (europa zachodnia) dlatego "zachodnie blachy"

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Polish

  Show More