Site Feedback

sizce kolay mı zor mu?

Ben yabancı dillerine merak ediyorum. Özellikle İngilizce , Türk dilleri, Arapça, Farsça vb. Ama İngilizcem çooook kötü. Ana dilim Uygurca olduğu için diğer akraba Türk dillerinden az da olsa biliyorum.Türkiye Türkçesi çok hoşuma gidiyor. biraz çalıştım da şimdi azıcık bilyorum. Arapça, Farsçadan hiç birşey bilmiyorum sıfır yani.
İngilzceyi zor bir dil zennederdim. Ama az önce Ünversitede İngilizce bölümünde okuyan birinden duydum ki ona göre İzgilizce Avrpa dilleri içinde en kolayımış. Fransızca,Almanca daha zormuş.
İngilizce sizce nasıl?

Share:

 

5 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Sizce kolay mı zor mu?

  Ben yabancı dillerine merak ediyorum. Türk dilleri, Arapça, Farsça (vb). Özellikle de İngilizceyi. Ama İngilizcem çooook kötü. Ana dilim Uygurca olduğu için diğer akraba Türk dilleriniden az da olsa biliyorum.Türkiye Türkçesi çok hoşuma gidiyor. biraz çalıştım da şimdi azıcık bilyorum. Arapça ve Farsçadan hiç birşey bilmiyorum, sıfır yani.
  İngilzceyi zor bir dil zennederdim. Ama az önce ünversitede İngilizce bölümünde okuyan birinden duydum ki ona göre İngilizce Avrupa dilleri içinde en kolayıymış. Fransızca,Almanca İngilizceden daha zormuş.
  İngilizce sizce nasıl?

   

  Diğer Türk dillerini ben de anlayabiliyorum. Okuldayken eski Türkçe eserler okurduk, hepsi neredeyse Türkçeyle aynı sözcklerdi.

   

  Alp Er Tunga

   

  Alper Tunga öldü mü?

  Issız acun kaldı mı?

  Özlek öçin aldı mı?

  Emdi yürek yırtılur

  Begler atın argurup

  Kadgu anı turgurup

  Nengzi yüzi sargarup

  Körküm angar türtülür

   

  Ssizce kolay mı zor mu?

  Ben yabancı dillerine merak ediyorum. Özellikle İngilizce, Türk dilleriçe, Arapça, Farsça [1]vb. Ama İngilizcem çooook kötü. Ana dilim Uygurca olduğu için diğer akraba Türk dillerindeni az da olsa biliyorum.Türkiye Türkçesi çok hoşuma gidiyor. Bbiraz çalıştım da şimdi azıcık biliyorum[2]. Arapça, Farsçadan ile ilgili hiç birşey bilmiyorum: sıfır yani.
  İngilizceyi zor bir dil zennederdim. Ama az önce Ünversitede İngilizce bölümünde okuyan birinden duydum ki ona göre İzgilizce Avrupa dilleri içinde en kolayımış. Fransızca, Almanca daha zormuş.
  İngilizce sizce nasıl?

  Tavsiyeler:
  [1] Bir grubtan bahsederken bütün üyeler aynı seviyede olmalı. Özellikle İngilizce, Türkçe, Arapça ya da Özellikle Cermen dilleri, Türk dilleri ve Sami dilleri gibi.  

  [2] Negatif anlam veren sıfat ve zarfları aynı cümlede kullanmanı tavsiye etmem. Anlamı zayıflatır. 

  [+] Türkçen çok güzel, bir serfika sınavına girmeni tavsiye ederim. Peki biz sizin dillerinizi öğrenmeye kalkışsak sence senin kadar başarılı olabilir miyiz?

   

  İngilizce ve Almaca arasında zorluk olarak, Almancanın telefuzu söylenebilir diğer yönüyle pek bir zorluk yok ama Fransızca çok daha kapsamlı bir dil. Ayrıca telafuzu da gerçekten problem.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More