Site Feedback

Słownictwo

Jak napisałem wcześniej, tak jak polskiego, uczę się japońskiego. Kiedy w marcu byłem w Japonii kupiłem sobie kilka książek. Jedna z nich to książka z znakami japońskimi, czyli Kanji, Hiragana i Katakana. Druga książka to zwykły kurs języka japońskiego. Ciężko mi czytać takie książki, ponieważ zawierają dużo list słów do zapamiętania. Nie znoszę tych list, ponieważ słowa są bez kontekstu. Jak mam się nauczyć tych słów, kiedy nawet nie ma przykładów?. Też kupiłem sobie kilka komiksów, bo zauważyłem, że prawie wszyscy tam czytają ich, nawet starsi biznesmeny na metrze.

Jeśli chodzi o książki do nauki polskiego, one wcale nie są lepsze. Z tego powodu kupiłem sobie dużo książek dla dzieci i dużo czytam. Kiedy parę razy widzę to samo nieznane słowo, sprawdzam znaczenie w słowniku i potem łatwo pamiętam bez dużo wysiłku.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

   

  Słownictwo

  Jak wcześniej, napisałem, tak jak polskiego, uczę się japońskiego. Kiedy w marcu byłem w Japonii, kupiłem sobie kilka książek. Jedna z nich to książka z znakami japońskimi, czyli Kanji, Hiragana i Katakana. Druga książka to zwykły kurs języka japońskiego. Ciężko mi czytać takie książki, ponieważ zawierają długą listę słów do zapamiętania. Nie znoszę tych list, ponieważ słowa są bez kontekstu. Jak mam się nauczyć tych słów, kiedy nawet nie ma przykładów?. Też kupiłem sobie kilka komiksów, bo zauważyłem, że prawie wszyscy je tam czytają, nawet starsi biznesmeni na metrze.

  Jeśli chodzi o książki do nauki polskiego, one wcale nie są lepsze. Z tego powodu kupiłem sobie dużo książek dla dzieci i dużo czytam. Kiedy parę razy widzę to samo nieznane słowo, sprawdzam znaczenie w słowniku i potem łatwo pamiętam bez dużego wysiłku.

   

   

  Z książek do nauki jezyka polecam Assimil, Teach Yourself oraz Colloquial Polish, a przede wszystkim naturalność i kontakt z native speakerem. :-)

  Słownictwo

  Jak napisałem wcześniej, tak jak polskiego, uczę się (też) japońskiego. Kiedy w marcu byłem w Japonii kupiłem sobie kilka książek. Jedna z nich to książka ze znakami japońskimi, czyli Kanji, Hiragana i Katakana. Druga książka to zwykły kurs języka japońskiego. Ciężko mi czytać takie książki, ponieważ zawierają dużo list słów do zapamiętania. Nie znoszę tych list, ponieważ słowa są bez kontekstu. Jak mam się nauczyć tych słów, kiedy nawet nie ma przykładów?. Też Kupiłem sobie też kilka komiksów, bo zauważyłem, że prawie wszyscy tam je czytają ich, nawet starsi biznesmeniy na w metrze.

  Jeśli chodzi o książki do nauki polskiego, one wcale nie są lepsze. Z tego powodu kupiłem sobie dużo książek dla dzieci i dużo czytam. Kiedy parę razy widzę to samo nieznane słowo, sprawdzam znaczenie w słowniku i potem łatwo pamiętam bez dużego wysiłku.

   

  * parę razy - brzmi trochę "prostacko", bardziej pasuje "kilka razy" lub "kilkakrotnie"

  Kiedy kilka razy widzę to samo nieznane słowo, sprawdzam znaczenie w słowniku i potem łatwo zapamiętuję, bez dużego wysiłku.

  pamiętam - czyli już umiem, nie zapomnę

  zapamiętuję - czyli wykonuję proces zapamiętywania (związany z wysiłkiem) i potem już umiem

  W powyższym kontekscie: "łatwo zapamiętuję, bez dużego wysiłku" - świadczy (pośrednio) o dużych zdolnościach piszącego i jego talencie językowym. Czyli można się trochę pochwalić, nie robiąc tego wprost i nachalnie ;)

   

   

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Polish

  Show More