Site Feedback

Karpuz

Türkiye'de birçok tür meyve yiyebilirsiniz. Özellikle kiraz en çok seviyorum. Burada kiraz büyük ve ordukça tatlı. Ayrıca, onun mevsiminde, yani Haziran'de, kiraz fazla pahalı değil. O zaman neredeyse her gün manava gidip ve kiraz aldım.

Kirazın mevsimi daha geçti, simdi karpuz yiyiyorum. Çocukluğumden beri karpuza bayılıyorum. Bazı arkadaşlarım karpuzdan kavun daha seviyorlar, ama ben kavun nadiren yedim. Neden bilmiyorum, ama kavun hiç sevmiyorum.

Japonya'da kavun çok pahalı. Karpuz da ucuz değil. Bu yüzden annem yaz boyunca sadece birkaç kere karpuz aldı. Karpuz büyük ama, ailemde beş kişi vardı. Hep daha çok yemek istedim.

Simdi Türkiye'de tek başına yaşıyorum. Bugün de manavdan bir karpuz aldım. Bence üç gün sonra, tekrar manava gideceğim.

Share:

 

4 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Karpuz

  Türkiye'de birçok tür meyve yiyebilirsiniz. Özellikle kirazı en çok seviyorum. ( en çok sevdiğim meyve kirazdır ) Burada kiraz  oldukça büyük ve ordukça tatlı. Ayrıca, onun mevsiminde, yani Haziran'da, kiraz fazla pahalı değil. O zamanlarda neredeyse her gün manava gidip ve kiraz alırım

  Kirazın mevsimi daha geçti, şimdi karpuz yiyiyorum. Çocukluğumden beri karpuza bayılıyorum. Bazı arkadaşlarım karpuzdan kavun  karpuzu kavundan daha fazla seviyorlar, ama ben kavunu nadiren yerim. Neden bilmiyorum, ama kavunu hiç sevmiyorum.  ( neyi sevmiyorsun? --> " kavunu" " onu " )

  Japonya'da kavun çok pahalı. Karpuz da ucuz değil. Bu yüzden annem yaz boyunca sadece birkaç kere karpuz alır. Karpuz büyük ama, ailemde beş kişi vardı.  ( vardı derseniz geçmiş zamanda olur. Ailenizin tamamının  öldüğünü yada birkaç kişinin öldüğünü anlatırsınız. örnek : ailemde 5 kişi vardı. Şimdi 3 kişiyiz. Ayrıcı "var" kelimesini hiç kullanmayız. Ailem 5 kişiydi, ailem 5 kişidir.  ) 

   EN DOĞRUSU : Karpuzlar büyüktü ama ama ailem 5 kişiydi. Hep daha çok yemek isterdim. 


  Simdi Türkiye'de tek başına yaşıyorum. Bugün de manavdan bir karpuz aldım. ( dünde manavdan karpuz aldıysanız cümle doğru. ama dün manavdan karpuz almadınızsa yanlış. )Bence üç gün sonra, tekrar manava gideceğim. 

  Karpuz

  Türkiye'de birçok meyve türünü bulabilirsiniz. Özellikle kiraz, en çok sevdiğim meyvedir. Burada kirazlar büyük iri ve ordukça tatlı. Ayrıca, kiraz mevsiminde, yani Haziran'da, kiraz fazla pahalı değil. O zaman neredeyse her gün manava gidip ve kiraz alım.

  Kirazın mevsimi daha geçti, simdi karpuz yiyiyorum. Çocukluğumden beri karpuza bayılırım. Bazı arkadaşlarım kavunkarpuzdan daha çok seviyorlar, ama ben kavunu nadiren yerim. Neden bilmiyorum, ama kavunu hiç sevmiyorum. 


  Japonya'da kavun çok pahalı. Karpuz da ucuz değil. Bu yüzden annem yaz boyunca sadece birkaç kere karpuz alırdı. Karpuz büyük ama, ailemde beş kişi vardı. Hep daha çok fazla yemek isterdim.

  Simdi Türkiye'de tek başına yaşıyorum. Bugün de manavdan bir karpuz aldım. Bence üç gün sonra, tekrar manava gideceğim.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More