Site Feedback

Neden yolculuk paha biçilmez?

 

Bazı insanlar düşünüyorlar ki yolculuk başka memlekete gitmesine, plajda uzanmasına ve yabancılar haberleşmesine dayalı olur. Düşünüyorlar ki başka konumu ve bazı ünlü yerlere fırsat keşfetmenin tanım vardır. Doğrusu bundan tam olarak değil. Yolculuk para, yüksek yaşam düzeyi ve pahalı içkiler hakkında değil.
O sadece insanlara havale eder. Hangi kültür temsil edip hangi zihniyetleri varlar. Onların sayesinde hayatımız tüm için etki olabilen çok unutulmaz anları geçirebilirler. Fotoğraflar ve hatıralar dahi iyi anılar ama insanlar bizi bir şey ebedi veriyor.
Başka bir perspektif ne daha iyi yapar çünkü herkes büyüleyici ve bizi bir şey öğretebilir.

____________________________________________________________________________________________

ENGLISH

"Why travelling is priceless?"

Some people think that travelling is based on moving to another country, lying on the beach and interacting with foreign people. They think that another location and a possibility to see some well-known places is the definition of travelling. Honestly, it's not about that. Travelling is not about money, high standards of living or expensive drinks.
It only refers to people, what kind of culture they represent, what's their mentality. Thanks to them we can spend many unforgetable moments which can have an influence for whole our life. Pictures and souvenirs are also great memories, but people give us something eternal. A different perspective what makes us better, because every person is fascinating and can teach us something.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Bazı insanlar düşünüyorlar ki yolculuk başka memlekete gitmeye plajda uzanmaya ve yabancılarla(-ile) haberleşmeye dayalı olur. Ve onlar başka bir yerin, çok bilinen yerlerini görmeyi seyahatin tanımı sanıyorlar (it's better to use instead of düşünmek here )  Doğrusu tam olarak bu değil. Yolculuk para, yüksek yaşam düzeyi ve pahalı içkiler hakkında değil.
  O sadece insanları kastederOnların hangi kültürü temsil ettiğini, düşüncelerinin neler olduğunu.( it's a better sentence) Onların sayesinde hayatımızın tümü için etkili olabilecek çok unutulmaz anları geçirebiliriz .  Fotoğraflar ve hatıralar dahi iyi anılardır ama insanlar bize bir şeyi ebedi kılıyor.
  Başka bir perspektifte bizi ne daha iyi yapar, çünkü her insan büyüleyicidir ve bizi bir şeyler öğretebilir.

   

  Sorry Tomasz !! I'm late ! :D but I tried my best to correct :D

  I think that your turkish is becoming awesome day go by ! :)

  Wish you good luck ! :)


  ____________________________________________________________________________________

  Neden yolculuklara  / yolculuğa paha biçilmez?

   

  Bazı insanlar yolculuğun başka memleketlere gitmek, plajlara uzanmak ve yabancı insanlarla etkileşime girmek olduğunu sanıyorlar / düşünüyorlar. 

  Thomas yanlış anlama beni.

   

  Bu google translate ile yapılmış. Düzeltilmeye değmez. Senin türkçe seviyende bir yazı değil.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More