Site Feedback

Vrchol lidského inženýrského nápadu

Kdysi v Krasnoyarsku byl železniční most. Tento most byl velmi známý. Jeho stavebnictví se začalo v roce 1895 a trvalo 4 roky. Pracovat lidé mohli jenom v zimě, protože na jaře a v létě překážely ledу a povoden'. Během stavitelství hlavní inženýr Evgeniy Knorre vytvořil hodně nových stavebních tahů, které velmi zjednodušily stavbu. V roku 1900 tento most spolu s Eiffelovou věží dostaly Grand prix a zlatou medaili na výstavě v Pařiže. Později vědci dáli mu název "Vrchol lidského inženýrského nápadu". Bohužel dnes my tento most nemáme. Proč? Krasnoyarský železniční ústav nechtěl plýtvat penězi pro rekonstrukci mostu, a proto v r. 2007 byl zbořen.

Share:

 

4 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Vrchol inženýrské inovace

  Kdysi byl v Krasnoyarsku železniční most, který byl velmi známý.

  /nebo: Kdysi byl v Krasnoyarsku velmi známý železniční most./

   

  Jeho staveba začala v roce 1895 a trvala 4 roky. Lidé mohli pracovat jenom v zimě, protože na jaře a v létě překážel led a povodně. (Opravdu v zimě? V zimě je sníh a led, na jaře povodně, když taje... Nemá být správně: Lidé mohli pracovat jenom v létě, protože na jaře byli povodně a v zimě překážel led. ? :)

   

  Hlavní inženýr Evgeniy Knorre vymyslel během stavby mnoho nových zlepšení (inovací), která velmi zjednodušila stavbu. V roce 1900 dostal tento most spolu s Eiffelovou věží Grand prix a Zlatou medaili na výstavě v Paříži. Později mu vědci (odborníci) dali název "Vrchol lidského inženýrské inovace/vynalézavosti/pokroku". Bohužel dnes už tento most neexistuje. Proč? Krasnoyarský železniční ústav nechtěl plýtvat penězi na rekonstrukci mostu, a proto byl v r. 2007 rozebrán.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Czech

  Show More