Site Feedback

Hrnek čaje

Nan-in byl japonský master během období Meidži (1868-1912),který přivital univerzitnímu professorovi. Ten professor přišel k němu, aby se zeptal o Zenu. Nan-in mu podával čaj. Vlil professorovy hrnek plně a pak pokracoval vlít a vlít. Professor pozoroval na hrnek, který se vylil, až nemohl zadržet sebe. „ To už se vylil. Nemohl byste dál vlít.“. „Jako ten hrnek,“ Nan-in řekl. „ Měl jste plně váše názory a spekulace. Jak vám ukázat Zen pokud musíte prvně vyprázdnit vaš hrnek ?“

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Hrnek čaje
  Nan-in byl japonský mistr, který žil v období Meidži (1868-1912). Nan-in přivítal univerzitního profesora, který k němu přišel, aby se zeptal na Zen. Nan-in mu nabídl čaj. Začal profesorovi nalévat hrnek (misku?) a nepřestával lít. Profesor pozoroval hrnek, který přetékal, až to nevydržel a řekl: „Už je plný. Nemůžete ho nalévat dál." „Jako ten hrnek," řekl Nan-in: „jste plný vašich názorů a spekulací. Jak vám ukázal Zen, nejprve musíte vyprázdnit váš hrnek (misku)."

  Hrnek čaje

  Nan-in byl japonský mistr, který žil v období Meidži (1868-1912). Nan-in přivítal univerzitního profesora, který k němu přišel, aby se zeptal na Zen. Nan-in mu nabídl čaj. Začal profesorovi nalévat hrnek (misku?) a nepřestával lít. Profesor pozoroval hrnek, který přetékal, až to nevydržel a řekl: „Už je plný. Nemůžete ho nalévat dál." „Jako ten hrnek," Nan-in řekl: „jste plný vašich názorů a spekulací. Jak vám ukázat Zen, nejprve musíte vyprázdnit váš hrnek (misku)."

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Czech

  Show More