Site Feedback

Dün ne yaptin?

Dün çok güzel bir gün oldu. Saat sekiz büçük uyandim ve hemen giydim firsatı kaçırmamak sin diye. Saat dokuz’dan on iki otuz’a sınıf oldu. Sınıf’ta kaç bir şey ӧğrendik masala nasil hava tanımlamak, ve edatlar. Ama Sınıf’ta en güzel parça daima şarkı sӧylemek. Dün bir şarkı harika sӧyledik: hayirdir inşAllah. Bir kez Sınıf bitti, yurtta hemen geri dӧntüm çok yorgun ve uykulu oldum çünkü iyi değil uyutum. Ama uyuyamabilirdim çünkü saat iki çok ӧnemli toplantıya var ve bir saat uyumak yeter değil. Ben daha bir saat uyumak isterdim. Bu yüzden saat iki toplantıya gittim. Orada,bizim hocam üç anons etti: Bir, asla geç kalmak, iki, hepsi saat on büçük yurdan içeridesi lazim, üç , peki unuttum :P Sonra anonslar, yaani saat iki büçük neredeyse, hemen yattım. Üç saat yuttum benim kardaşım bana uyandırınceye kadar saat altı büçük’ta Quran okurmak için. Öyle iki saat Quran okudik sonra saat dokuz’ta arkadaşlarimle sosyal tesisler’da oruç açdim. Ama bu defa yemek kӧtü oldu. Peki çok yedim değil. Yerine, erken sosyal tesisler ayrıldim ve kaç bir sayfalar ç ok güzel bir kitap’dan okumak gittim, çünkü çok az zaman var; saat on’da hazir olmak lazim bir korolar festival için. Saat on hepsi otobüs bindik ve ş ehir merkezi gittik. Orada, bir festival Ramazan iç in var. Mevleviler geldiler ve fılır fılır dӧnmek başladiler. Onların fılır fılır dӧnmelerin müzikile bir çok nefis ambians yaratti. Çok mutlu oldum, onlar gitmek istemidim. Peki kaç bir fotoğraf ve video çekdim. Sonra hep beraber bir café gittik. Ben bir meyveli dondurma emrettim çünkü kӧtü istedim. Orada bir saat neredeyse kaldik sonra yurda’ya geri dӧndük. Vardikince saat bir oldu. Çok uykuludum ama yeni uyumabilidim çünkü bir saat sonra suhour başlacek. Sonra suhour yalniz oturmak isterdim ama arkadaşım benimle kalti ve beş dakika sonra asistan içeride gitmek lazım bizim sӧyledi. Öyle içeride gittik, namaz kılidik ve saat dӧrt uyudik.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Dün ne yaptınyaptım?

  Dün çok güzel bir gün oldu. Saat sekizbuçukta uyandım ve hemen giyindim.  fırsatı kaçırmamak için/fırsat kaçmasın diye. Saat dokuz’dan on iki otuz’a kadar dersteydik. Derste kaç bir şey ӧğrendik  mesela hava durumu nasıl tanımlanır, ve edatlar. Ama daima/her zaman dersin en güzel bölümü şarkı sӧylemek. Dün bir şarkı harika sӧyledik: hayırdır inşAllah. Ders bitti, hemen yurda döndüm çok yorgun ve uykuluydum. çünkü iyi uyumamıştım. Ama uyumamalıydım çünkü saat iki çok ӧnemli toplantıya var ve bir saat uyumak yeter değildi. Ben  bir saat daha uyumak istiyordum. Bu yüzden saat ikide toplantıya gittim. Orada,  hocamız üç şeyde uyarı yaptı/uyarıda bulundu: Bir, asla geç kalmamak, iki,  herkesin saat on buçukta yurtta olması lazım, üç , peki unuttum :P uyarıdan sonra, yani saat iki buçuktu neredeyse, hemen yattım. kardeşim beni uyandırıncaya kadar üç saat uyudum. saat altı büçük’ta Kuran okurmak için uyandım. Böylece iki saat Kuran okuduk sonra saat dokuz’da arkadaşlarımla sosyal tesisler’de oruç açm. Ama bu defa yemek kӧtüydü.  Pek yemedim. Onun yerine sosyal tesislerden erken ayrıldım ve çok güzel bir kitaptan birkaç sayfa okumaya gittim, çünkü çok az zaman var; saat on’da festival korosu için hazır olmak lazımdı . Saat onda hepimiz otobüse bindik ve şehir merkezi gittik. Orada, Ramazan için bir festival var. Mevleviler geldiler ve fırıl fırıl dӧnmeye başladılar. Onların fırıl fırıl dӧnmelerin müzik ile birlikte çok nefis ambians yarattı. Çok mutlu oldum, oradan gitmek istemedim. Birkaç fotoğraf ve video çektim. Sonra hep beraber birkafeye gittik. Ben bir meyveli dondurma istedim/rica ettim çünkü kӧtü istedim. Orada neredeyse bir saat kaldik sonra yurda’ya geri dӧndük. Vardığımızda saat bir olmuştu. Çok uykuluydum ama yine uyumayabildim çünkü bir saat sonra sahur başlayacaktı. Sonra sahurda yalnız oturmak isterdim ama arkadaşım benimle kaldı ve beş dakika sonra asistan içeride girip bize içeri gitmemiz gerektiğini söyledi. Böylece içeride gittik, namaz kıldık ve saat dӧrtte uyuduk.

   

  tebrik ederim kardeşim ^_^ anlatmak istediklerin anlaşılıyor ama bazı dil bilgisi hataları var. zamanla düzelir inşallah.. kolay gelsin! 

   

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More