Site Feedback

Boş Zamanlarında Ne Yapiyorsun?

Zukero Dolçe, 21 yaşındayım, tercüme çalışıyorum. Boş zamanlarımda genellikle zihinsel kitaplar okumak tercih edirim. Bazen romanlar okurum ama çok değil. Ancak, asla ne haberler okumarım ne de televizyon seyremerim çünkü hepsi yalancilerdir. Maalesef, hiç special yetenekli yok. Sık sık internete girerim veya arkadaşlarımla alışverış yaparim, gezirim ve sinemaya giderim bir filmler izlemek için. Basketballtan de hoşlanarım ama çoğu zaman ya arkadaşlar yok ya zaman yok.Bazen, yalniz yürürüm düşünmek ve seyretmek için tabıatta özellikle. Müzik dinlemektan de hoşlanarım. Genelde, sufi, koro, fransizca ve türkçe ilahiler ve şarkıler dinlerim. Seyahat etmek çok seviyorum de. Zengin olsam, hepsi 6 ankaraya seyahat ederim!

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Boş Zamanlarında Ne Yapiyorsun?

  Zukero Dolçe, 21 yaşındayım, tercüme çalışıyorum. ( "tercüme yapmaya çalışıyorum" / İşin tercümanlık ise "tercümanım" tercüme yapan bir yerde çalışıyorsan " tercüme işinde çalışıyorum." Boş zamanlarımda genellikle zihinsel kitaplar okumak zihni çalıştıran kitaplar okumayı / Felsefi kitaplar okumayı tercih ederim. ( Türkçede zihinsel kitap türü yok. "Felsefi kitaplar / Felsefe türü kitaplar var. Bu tarz kitaplar zihni çalıştırır, sorgulatır, sorar , düşündürür ) Bazen romanlar okurum ama çok değil. Ancak, asla ne haberleri okumarım okurum ne de televizyon seyremerim seyrederim, çünkü hepsi yalancılardır. . Maalesef, hiç special özel yetenekli yeteneğim yok. Sık sık internete girerim veya arkadaşlarımla alışverış yaparim, gezirim gezerim ve film izlemek için sinemaya giderim bir filmler izlemek için.  ( bir şey bir tane ise çoğul ( plural ) değildir. Çokluk bildiren "- ler lar " ekini ekleyemezsin .1 elma = Bir tanedir. Bir elmalar diyemezsin ) Basketballtan basketboldan hoşlanarım ama çoğu zaman ya arkadaşlarım  yok ya zaman / ım yok.Bazen, yalnız yürürüm,  düşünmek ve seyretmek için tabıatta tabiatı seyretmek için. ( Bazen tabiatı seyretmek için ve düşünebilmek için yalnız yürürüm. özelliklede tabiatı seyretmek için ) Müzik dinlemekten de hoşlanarım. Genelde, sufi, koro, fransızca ve türkçe ilahiler ve dinlerim.  Seyahat etmeyi çok seviyorum de. Zengin olsam, hepsi 6 Ankaraya seyahat ederim!

  Boş Zamanlarında Ne Yapiyorsun?

  Zukero Dolçe, 21 yaşındayım, tercüme çalışıyorum. Boş zamanlarımda genellikle zihinsel kitaplar okumayı tercih edirim. Bazen romanlar okurum ama çok değil. Ama, asla gazete okumam ne de televizyon seyrederim çünkü onlar yalancı. Maalesef, hiç özel yeteneğim yok. Sık sık internete girerim veya arkadaşlarımla alışverış yaparım, gezirim ve sinemaya giderim bir film izlemek için. Basketboldan da hoşlanarım ama çoğu zaman ya arkadaşlarım gelmiyor ya zamanım olmuyor.Bazen, yalnız yürürüm düşünmek ve seyretmek için tabiatta. Müzik dinlemekten de hoşlanarım. Genelde, sufi, koro, fransızca ve türkçe ilahiler ve şarkılar dinlerim. Seyahat etmeyi de çok severim. Zengin olsam, her zaman ankaraya seyahat ederim!

  Boş Zamanlarında Ne Yapiyorsun?

  Zukero Dolçe, 21 yaşındayım, tercüme çalışıyorum. Boş zamanlarımda genellikle zihinsel kitaplar okumayı tercih ederim/ediyorum. Çok fazla değil ama bazen roman okurum. Ancak, ne haber okurum ne de televizyon seyrederim. çünkü hepsi yalancı. Maalesef, hiç özel yeteneğim yok. Sık sık internete girerim veya arkadaşlarımla alışverış yaparım, gezinirim/gezerim ve sinemaya giderim bir filmler izlemek için. Basketboldan da hoşlanırım ama çoğu zaman ya arkadaşlar yok ya zaman yok.Bazen, özellikle tabiatta, düşünmek ve seyretmek için yalnız yürürüm. Müzik dinlemektan de hoşlanırım. Genelde, sufi, koro, fransizca ve türkçe ilahiler ve şarkıler dinlerim. Seyahat etmeyi de çok seviyorum de. Zengin olsam, hepsi 6 ankaraya seyahat ederim! (ankaraya 6 defa seyahat ederim??)

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More