Site Feedback

Japon yemeği restoranı

Üniversiteyi bitirdikten sonra, Japonya'daki küçük bir hastanede çalışıyordum. Maaş gayet iyiydi, ama iki sene buçuk sonra, bu işi bırakıp İngilizce okumak için İngiltere’ye gittim. 25 yaşındadıyım.

İngiltere’de sabahları saat 9dan saat 12ye kadar İngilizce kursu’ya girdim. Kurstan sonra çok boş vaktım vardı. İlk bir ayde bütün öğleden sonra kütüphanede ders çalışıyordum, ama az sonra canım sıkıldı. Bu yüzden bir ''Japon yemeği restoranı'' nda çalışmayı başladı.

O şehirde yeni ve ilk Japon yemeği restorandırdı. ''Belki sahip Japon.'' diye düşünüyormüştüm. Fakat sahip aslında bir İngiliz adamdı. Dört kişi aşcı orada çalışıyordu, onlar Filipinlerden gelmişti. Sizce bu ''Japon yemeği restoranı''nda kaç kişi Japonlar çalışyordu? Evet, başka ben, hiç kimse yoktu.

Bu restoranda bir yıl buçuk çalıştım. Bu sırada çok deneyim kazandım. Ben İngiltere'yi bıraktım ve iki yıl sonra o restoran kapatılmış. Şimdi hiç kimse hatırlamıyor, ama ben o restoranı unutmayacağım.

Share:

 

2 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Japon Yemeği Restoranı (Since it is a heading, every initial letter of the words should be written as capital letter.)

   

  Üniversiteyi bitirdikten sonra, Japonya'daki küçük bir hastanede çalışıyordum. Maaşı gayet iyiydi, ama iki buçuk sene buçuk sonra, bu işi bırakıp, İngilizce okumaköğrenmek için İngiltere’ye gittim. 25 yaşındaydıyım.

  İngiltere’de sabahları saat 9'dan saat 12'ye kadar İngilizce kursu’ya derslerine girdim. Kurstan sonra çok boş vaktımvaktim vardı. İlk bir aydea bütün öğleden sonraları kütüphanede ders çalışıyordum,. Ama az sonraları canım sıkıldı. Bu yüzden bir ''Japon yemeği restoranı'' nda çalışmayı başladım.

  O şehirdeki yeni ve ilk Japon yemeği restorandırdırestoranıydı. ''Belki sahipbi Japondur.'' diye düşünüyormüştümdüşünüyordum. Fakat sahipbi aslında bir İngiliz bir adamdı. Dört kişi aşcı orada çalışıyordu,. Onlar (da) Filipinler'den gelmişti. Sizce bu ''Japon yemeği restoranı''nda kaç kişi Japonlar çalışyordu? Evet, başka benbenden başka hiç kimse yoktu.

  Bu restoranda bir buçuk yıl buçuk çalıştım. Bu sırada çok deneyim kazandım. Ben İngiltere'yi bıraktımden ayrıldım ve (duydum ki) iki yıl sonra o restoran kapatılmış. (Using "kapanmış" would be better. Becuase "kapatılmış" sounds like, it is punished than ordered closed by municipality. ;)) Şimdi hiç kimse hatırlamıyor, ama ben o restoranı unutmayacağım.

   

  Çok fazla düzeltme var gibi görünse de hepsi "küçük" hatalar. Düzenli olarak çalışmaya devam ederseniz, Türkçenizin çok iyi bir düzeye ulaşacağını tahmin etmek hiç de güç değil! Tebrikler, başarılar.

  Japon yemeği restoranı

  Üniversiteyi bitirdikten sonra, Japonya'daki küçük bir hastanede çalışıyordum. Maaş gayet iyiydi, ama iki sene buçuk sonra, bu işi bırakıp İngilizce okumak için İngiltere’ye gittim. 25 yaşındadıyım.  yaşındaydım.  ( o zamanlar 25 yaşındaydım - 25 yaşında idim. --> yaşında-ydı-m

  veya o zamanlar 25 yaşındayım. )

  İngiltere’de sabahları saat 9'dan saat 12'ye kadar İngilizce kursu’ya na girdim. gittim. Kurstan sonra çok boş vaktim vardı. İlk bir ayd bütün öğleden sonraları ( geçende bir yazınızda düzeltme yapmıştım. Şayet "bütün" kelimesini kullanacaksınız ardından gelen isim-nesne-eylemleri çoğaltmanız gerekiyor. "bütün öğleden sonra" yanlış. "Bütün öğleden sonraları" doğru, şayet "her" kullanacaksınız arkasına koyduğunuz tekil kalır. Her öğleden sonra = doğru ) kütüphanede ders çalışıyordum, ama az sonra canım sıkılıyordu. Bu yüzden bir ''Japon yemeği restoranı'' nda çalışmayı başladım. (kim çalışmaya başladı? Ben başladım. Sen başladın. O başladı. )

  O şehirin yeni ve ilk Japon yemeği restoranıdır. ( Nerenin restoranı? O şehirin / şehrin yeni ve ilk restoranı-dır. )  ''Belki sahibi Japondur.'' ( oranın sahibi japondur. Belki oranın sahibi japondur. Büyük ihtimalle bu evin sahibi japondur. )diye düşünüyormüştüm.dum. Fakat sahibi aslında bir İngiliz bir adamdı. Dört kişi aşcı orada çalışıyordu,( dört kişi aşçı olarak orada çalışıyordu ) onlar Filipinler'den gelmişti. Sizce bu ''Japon yemeği restoranı''nda kaç kişi Japonlar çalışıyordu? ( Soruyu sorarken orada kaç japon çalışıyor bilmiyoruz. 1 kişi olabilir , 1'den fazlada olabilir. Bu nedenle soruyu tekil olarak soruyoruz. Not: Siz cevabı biliyorsunuz :) Örnek: Bu evde kaç hizmetçi çalışıyor.= doğru çalışıyorlar=yanlış.  Evet, başka ben, benden başka hiç kimse yoktu.

  Bu restoranda bir yıl buçuk yıl çalıştım. Bu sırada çok deneyim kazandım. Ben İngiltere'yi bıraktım den ayrıldım ve iki yıl sonra o restoran kapatılmışdı. Şimdi hiç kimse orayı / o restoranı hatırlamıyor, ama ben o restoranı unutmayacağım.

  Japon yemeği restoranı

  Üniversiteyi bitirdikten sonra, Japonya'daki küçük bir hastanede çalışıyordum. Maaşı gayet iyiydi, ama iki buçuk sene sonra, bu işi bırakıp İngilizce okumak için İngiltere’ye gittim. 25 yaşındaydım.

  İngiltere’de sabahları saat 9dan saat 12ye kadar İngilizce kursuna gitdim. Kurstan sonra çok boş vaktım oldu (bence bu daha iyi).  İlk bir ayda bütün öğleden sonraları kütüphanede ders çalışıyordum, ama az sonra canım sıkıldı. Bu yüzden bir ''Japon yemeği restoranı'' nda çalışmaya karar verdim.

  O şehirde yeni ve ilk Japon yemeği restoranı o idi. ''Belki sahibi bir Japondur.'' diye düşünüyormüştüm. Fakat sahibi aslında bir İngiliz adamdı. Dört aşcı orada çalışıyordu, onlar Filipinlerden gelmişti. Sizce bu ''Japon yemeği restoranı''nda kaç Japon çalışyordu? Evet, benden başka hiç kimse yoktu.

  Bu restoranda bir buçuk yıl çalıştım. Bu sırada çok deneyim kazandım. İngiltereden döndümdüğümde ve iki yıl sonra o restoranın kapatıldığını duydum. Şimdi hiç kimse hatırlamıyor, ama ben o restoranı unutmayacağım.

  Japon yemeği restoranı

  Üniversiteyi bitirdikten sonra, Japonya'daki küçük bir hastanede çalışıyordum. Maaş gayet iyiydi, ama iki buçuk sene sonra, bu işi bırakıp İngilizce okumak için İngiltere’ye gittim. 25 yaşındaydım.

  İngiltere’de sabahları saat 9dan saat 12ye kadar İngilizce kursuna gidiyordum. Kurstan sonra çok boş vaktım vardı. İlk bir ay öğleden sonraları kütüphanede ders çalışıyordum, ama daha sonraları canım sıkıldı. Bu yüzden bir ''Japon yemeği restoranı'' nda çalışmayı başladı. ( eger yerin adı japon yemegi restoranı değilse tırnak işaretine gerek yok)

  O şehirde yeni ve ilk Japon yemeği restorandırdı. Belki sahip "Japon.'' diye düşünüyordum. Fakat sahip aslında İngiliz  bir adamdı. Orada dört aşcı çalışıyordu, onlar Filipinlerden gelmişti. Sizce bu ''Japon yemeği restoranı''nda kaç Japon çalışıyordu? Evet, bende başka hiç kimse yoktu.

  Bu restoranda bir buçuk yıl çalıştım. Bu sırada çok deneyim kazandım. Ben İngiltere'den ayrıldım ve iki yıl sonra o restoran kapatılmış. Şimdi hiç kimse hatırlamıyor, ama ben o restoranı unutmayacağım.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More