Site Feedback

zemren e kom lan ne balkan

pershentetje! une jam nga kina. emri im shqiptar eshte deshira. kam qene ne shqipri dhe kosove me pare per shkembime studentore dhe kam rene ne dashuri me ate vend, eshte nostalgjia ime. me ka marre shum mall per shqipri dhe kosove. ndonjedite dua te kthehem atje. nuk dua te harroj gjuhen shqipe. pra po kerkoj njerez qe mund te flasin shqip me mua. dua te mesoj edhe gegrisht. me pelqen shum dialekti i kosoves. une flas kinezisht, anglisht edhe pak spanisht. hajde! hajde! =)

Share:

 

1 comment

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  zemrën e kom lan ne ballkan

  përshëndetje! unë jam nga kina. emri im shqiptar në shqip është dëshira. kam qënë në shqipëri dhe kosovë më parë për shkëmbime studentore dhe kam rënë në dashuri me atë vend, është nostalgjia ime. më ka marrë shumë malli për shqipëri dhe kosovën. ndonjë ditë dua te kthehem atje. nuk dua ta harroj gjuhën shqipe. pra po kerkoj njerëz që mund te flasin shqip me mua. dua te mësoj edhe gegrisht(?). me pëlqen shumë dialekti i kosovës. unë flas kinezisht gjuhën kineze, anglisht edhe pak spanjisht. hajde! hajde! =)

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Albanian

  Show More