Site Feedback

Başlangıçta

Merhaba!

Benim adım Neil.

Ben Londra yakınında yaşayan. Ama gelecek sene Türkiye'ye hareket edecek. Italki bana Türk öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz!

Share:

 

3 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Başlangıçta

  Merhaba!

  Benim adım Neil.

  Ben Londra yakınında yaşayan (yaşıyorum) ama gelecek sene Türkiye'ye hareket edecek (gideceğim). Italki'nin bana Türkçe öğrenmenize (öğrenmemde) yardımcı olacağını umuyoruz! (umuyorum!)

   

  Merhaba!
  Benim adım Neil.
  Ben Londra yakınında yaşıyorum ama gelecek sene Türkiye'ye gideceğim.İtalki'nin bana Türkçe öğrenmemde yardımcı olacağını umuyorum! 

  Başlangıçta

  Merhaba!

  Benim adım Neil.

  Ben Londra yakınında yaşiyorum ama gelecek sene Türkiye'ye gidecegim.

  Italki'nin bana Türkçe öğrenmemde yardımcı olacağını umuyorum!

  Başlangıçta

  Merhaba!

  Benim adım Neil.

  Ben Londra yakınında yaşıyorum. Ama gelecek sene Türkiye'ye gideceğim. Italki bana Türkçe öğrenmem için yardımcı olacağını umuyorum!

  Başlangıçta

  Merhaba!

  Benim adım Neil.

  Ben Londra yakınında/yakınlarında yaşayan yaşıyorum.(with "yaşayan" you indicate that you want to continue the sentence. However you can't continue with "Ama" for the continuing part should be supportive instead of contradictory). Ama gelecek sene Türkiye'ye hareket edecek ("Hareket etmek" is used for vehicles.) seyahat edeceğim. Italki bana Türk öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz!  Italki'nin bana Türkçe öğrenmemde yardımcı olmasını umuyorum.

   

  Corrected Text

  Ben Londra yakınında/yakınlarında yaşıyorum. Ama gelecek sene Türkiye'ye seyahat edeceğim. Italki'nin bana Türkçe öğrenmemde yardımcı olmasını umuyorum.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More