Site Feedback

İstanbul'da!

Ben İstanbul'dan geri geldi. Ben tatile vardı. Şehir çok ilginç, çok seviyorum. İstanbul'da Türkçe konuşmak çalışıyorum, ama bu zor çünkü ben çok kelime bilmiyorum. Ben orada bir sözlük aldım ve şimdi evde okuyabilirim ve çalışabilirim!

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  İstanbul'da!

  Ben İstanbul'dan geri geldimm. Ben oraya tatile vardı (gittim). Şehir çok ilginç (çok ilginç bir şehir), orayı çok seviyorum. İstanbul'da Türkçe konuşmak (konuşmaya) çalışıyorum, ama bu zor çünkü ben çok kelime bilmiyorum. Ben orada(oradan) bir sözlük aldım ve şimdi evde okuyabilirim ve çalışabilirim!

  İstanbul'da!

  (Ben) İstanbul'dan geri geldim. Oraya tatil icin gitmistim (I went there for vacation). Şehir çok ilginç(='The city is very interesting' or, preferably 'Çok ilginç bir şehir'=it is a very interesting city), onu çok seviyorum.

  İstanbul'da Türkçe konuşmaya çalışıyordum, ama bu zor çünkü ben çok fazla kelime bilmiyorum. (Ben) orada bir sözlük aldım ve şimdi evde okuyabilirim ve çalışabilirim!

   

  çalışıyorum = i am working

  çalışıyordum = i was working

  conjugation of verbs can be a pain in the ass. dont get discouraged in case you will have difficulties about that. even learning 5 basic tenses would be sufficient, though.

   

  Let me know in case you have further questions.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More