Site Feedback

Çevre kirliliği

21.yüzyılda hem bireysel hem toplumsal seviyede enerji harcamalarımıza ve karbondioksit çıkarmalarımıza dikkat etmemiz lazım. Teknolojik gelişmelerin çoğaldıkça her gün dünyamızı daha fazla kirletmekteyiz. Havada sera gazların oranı yükseldikçe küresel ısınmaya yol açınmaktayız. Dünyadaki çevre örgütlerinin ve ülke liderlerinin arasındaki tartışmanın sonucuyken elde edilmiş bazı uluslararası anlaşmaları imzalayabildiler, ama çevre kirliliğinin sorunu hala tamamen çözülmemiş durumdadır. Bireysel seviyede tüketim alışkanlıklarımızla vedalaşmamız gerek. Daha az su, elektrik, doğal gaz harcamayla dünyanın ısınmasını yavaşlatabiliriz. Bu davranışta bulunan kişilere uluslararası terimle çevre bilincili olmak denir.

Share:

 

2 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Çevre kirliliği

  21.yüzyılda hem bireysel hem toplumsal seviyede enerji harcamalarımıza ve karbondioksit çıkarmalarımıza dikkat etmemiz lazım. Teknolojik gelişmelerin çoğaldıkça her gün dünyamızı daha fazla kirletmekteyiz. Havada sera gazların oranı yükseldikçe küresel ısınmaya yol açınmaktayız. Dünyadaki çevre örgütlerinin ve ülke liderlerinin arasındaki tartışmanın sonucuyken elde edilmiş bazı uluslararası anlaşmaları imzalayabildiler, ama çevre kirliliğinin sorunu hala tamamen çözülmemiş durumdadır. Bireysel seviyede tüketim alışkanlıklarımızla vedalaşmamız gerek. Daha az su, elektrik, doğal gaz harcayarak dünyanın ısınmasını yavaşlatabiliriz. Bu davranışta bulunan kişilere uluslararası terimle çevre bilinçli olmak denir.

  21.yüzyılda hem bireysel hem toplumsal seviyede enerji harcamalarımıza ve karbondioksit oluşumuna dikkat etmemiz gerekmektedir. Teknolojik gelişmeler çoğaldıkça her gün dünyamızı daha fazla kirletmekteyiz. Havada sera gazlarının oranı yükseldikçe küresel ısınmaya yol açmaktayız. Bu durum dünyadaki çevre örgütlerinin ve ülke liderlerinin arasındaki tartışmanın sonucudur. Çözüm olarak, elde edilmiş bazı uluslararası anlaşmaları imzalayabildiler, ancak çevre kirliliği sorunu hala tamamen çözülebilmiş durumda değillerdir. Artık bireysel seviyede tüketim alışkanlıklarımızla vedalaşmamız gerek. Daha az su, elektrik, doğal gaz harcamaları ile dünyanın ısınmasını yavaşlatabiliriz. Bu davranışta bulunan kişilere, uluslararası terimle "çevre bilimci" denir.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More