Site Feedback

Dnešní den

No... teď už má výuka je v plném proudu... Začaly mi všechny ty přednášky a cvičení, konzultace atd. Já jsem velice zvědavá, jak se to všechno potom rozjede! Můj obor, bych řekla, je docela zajímavý a lehký a jmenuje se Agrobyznys. Všichni se mě ptají na to, co to vůbec je a jaké poté budu mít uplatnění... No.. jediné, co na to můžu říci, je takové vysvětlení: Agrobyznys je ekonomika v zemědělství. Ah jo.. vůbec netuším, jaké uplatnění budu mít:) Takže dneska jsme probírali Úvod do ekonomie agrárního sektoru a Rurání (venkovní) sociologii. Během těch 4 hodin z ekonomie jsme se snažili nějak rozlíšit pojmy makro- a mikroekonomie, kreslili jsme přímky průměrných a mezních veličin apod. Ale to snad nikoho nezajímá:) Poté v průběhu té přednášky ze Sociologie jsme se učili, jak by jsme/bychom měli dělat své (zápočtové) prezentace apod. Tam jsem se dozvěděla jednou takovou zajímavou věc, nebo spíš jev, jako "syndrom experta", když nějaký přednášející nebo cvičící používá různé zkratky a pojmy, které třeba nikdo nezná, a přes to furt něco vykládá (a ani si nevšímá, že to prostě nikoho nezajímá:). No... dneska jsem si ujasnila, že ne vždy, když se cítím na nějakých přednáškách blbě, ještě neznamená, že jsem opravdu tupá:))
No a jestli jste dočetli až do sem, tak gratuluju, protože jste to zvládli! Doufám, že mi dobře rozuměli a vnikli do toho, co jsem tu všechno napsala! A... je to konec!:)))

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Dnešní den

  No/Tak... teď už je má výuka v plném proudu... Začaly mi všechny (ty) přednášky a cvičení, konzultace atd.  Jsem velice zvědavá, jak se to všechno potom rozjede! Můj obor, řekla bych, je docela zajímavý a lehký a jmenuje se Agrobyznys. Všichni se mě ptají na to, co to vůbec je a jaké poté budu mít uplatnění... No.. jediné, co na to můžu říci, je takové vysvětlení: Agrobyznys je ekonomika v zemědělství. Ach jo.. vůbec netuším, jaké uplatnění budu mít:) Takže dneska jsme probírali měli (1) Úvod do ekonomie agrárního sektoru a Rurání (venkovní) sociologii. Během těch 4 hodin z ekonomie jsme se snažili nějak rozlišit pojmy makro a mikroekonomie, kreslili jsme přímky průměrných a mezních veličin apod. Ale to snad nikoho nezajímá:) Poté v průběhu té přednášky ze Sociologie jsme se učili, jak by jsme/bychom (2) měli dělat své (zápočtové) prezentace apod. Tam jsem se dozvěděla o jedné takové zajímavé věci, nebo spíš jevu, jako "syndromu experta", to je když nějaký přednášející nebo cvičící používá různé zkratky a pojmy, které třeba nikdo nezná, a přesto furt něco vykládá (a ani si nevšímá, že to prostě nikoho nezajímá:). No... dneska jsem si ujasnila, že ne vždy, když se cítím na nějakých přednáškách blbě, ještě neznamená to znamená, že jsem opravdu tupá:)) (anebo: "Dneska jsem si ujasnila, že když se cítím na nějakých přednáškách blbě, tak to ještě neznamená, že jsem opravdu tupá.")
  No a jestli jste dočetli až do sem, tak gratuluju, protože jste to zvládli! Doufám, že jste mi dobře rozuměli a vnikli pronikli do toho (nebo lepší: "a pochopili to"), co jsem tu všechno napsala! A... to je konec!:))) - rozuměla jsem všemu naprosto bez problémů :-)

   

  (1) "Probírat" se hodí spíš pro nějakou konkrétní látku, nějaké učivo, třeba "probírali jsme teorii relativity"; u předmětů se říká spíš prostě "měli jsme" - např. "měli jsme matematiku".

   

  (2) Tvar "by jsme" správně neexistuje, i když to často pletou i samotní Češi. V hovorové řeči to nevadí, je to opravdu hodně rozšířené, ale napsané to moc dobře nevypadá a hlavně třeba v seminární práci by to byl problém. Správné tvary jsou: my bychom, vy byste (bysme, by jsme, by jste).

  Dnešní den

  No... teď už má výuka je v plném proudu... Začaly mi všechny ty přednášky a cvičení, konzultace atd. Já jsem velice zvědavá, jak se to všechno potom rozjede! Můj obor, bych řekla, je docela zajímavý a lehký a jmenuje se Agrobyznys. Všichni se mě ptají na to, co to vůbec je a jaké poté budu mít zaměstnání... No.. jediné, co na to můžu říci, je takové vysvětlení: Agrobyznys je ekonomika v zemědělství. Ach jo.. vůbec netuším, jaké zaměstnání budu mít:) Takže dneska jsme probírali Úvod do ekonomie agrárního sektoru a Rurání (venkovní) sociologii. Během těch 4 hodin z ekonomie jsme se snažili nějak rozlíšit pojmy makro- a mikroekonomie, kreslili jsme přímky průměrných a mezních veličin apod. Ale to snad nikoho nezajímá:) Poté v průběhu té přednášky ze Sociologie jsme se učili, jak by jsme/bychom měli dělat své (zápočtové) prezentace apod. Tam jsem se dozvěděla jednou takovou zajímavou věc, nebo spíš jev, jako "syndrom experta", když nějaký přednášející nebo cvičící používá různé zkratky a pojmy, které třeba nikdo nezná, a přes to furt něco vykládá (a ani si nevšímá, že to prostě nikoho nezajímá:). No... dneska jsem si ujasnila, že ne vždy, když se cítím na nějakých přednáškách blbě, ještě neznamená, že jsem opravdu tupá:))
  No a jestli jste dočetli až do sem, tak gratuluju, protože jste to zvládli! Doufám, že mi dobře rozuměli a vnikli do toho, co jsem tu všechno napsala! A... je to konec!:)))

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Czech

  Show More