Site Feedback

Yazma becerileri

Türkiye'de bir üniversite'de Japonca öğretiyorum. Bu sömestrde derslerim Japonca dilbilgisi, Japonca konuşma ve Japonca yazmadır. Japonca yazma ise ilkinci sınıfdaki öğrencileri öğretiyorum. Japonca bölümüde hazırlık sınıf da var, bu yüzden onlar artık iki yıl Japonca ders çalışıyor.

Her hafta dersimde öğrenciler kısa bir kompozisyon yazmalı. Otuz dakikada 400harfdır. Aslında bu onların için biraz fazla zor çünkü şimdiye kadar hiç böyle pratik yapmadı. Bunu bende biliyorum. Ama, her hafta devam ediyorlarsa, yazma becerilerini geliştirebilir, umarım.

Dersden sonra, yazmalarını okurum, ama onları hiç düzertmemeğa karar verdim. Yanlış verse, orada kırmızı çizgi çekerim. Yanlış değil ama fazla doğal Japonca değilse, mavi çizgi kullanırım. Yeşil çizgi ise, çok güzel Japonca yada ilginç sözler ve çümle varsa, onların altında çekirim.

Doğru cevabı değil ama yöntemi üniversitede öğretmen öğrencilere öğretmeli, bence. Benden konpozisyonını almadan sonra, onu görüp unutabilir, ama konpozisyonındaki çizgileri düşünürse, yazma becerileri geliştirebilir.

Share:

 

3 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Yazma Becerileri

  Türkiye'de bir üniversite'de Japonca öğretiyorum. Bu sömestrde derslerim Japonca dilbilgisi, Japonca konuşma ve Japonca yazmadır. Japonca yazma ikinci sınıftaki öğrencilere öğretiyorum. Japonca bölümünde hazırlık sınıfı da olduğundan onlar artık iki yıl boyunca Japonca dersi çalışıyor almış oluyorlar.

  Her hafta dersimde öğrenciler kısa bir kompozisyon yazmalılar. Kompozisyon 400 harfdır ve otuz dakikada yazmalılar. Aslında bu onların için biraz fazla zor çünkü şimdiye kadar hiç böyle pratik yapmadılar. Bunu bende biliyorum. Ama, her hafta devam ediyorlarsa ederlerse yazma becerilerini geliştirebilirler. umarım.

  Dersten sonra, yazmalarını  yazdıklarını okurum ama onları hiç düzeltmem. düzertmemeğa karar verdim. Yanlış varsa, orada yanlış yere kırmızı çizgi çekerim. Yanlış değil ama fazla doğal Japonca değilse, mavi çizgi kullanırım. Yeşil çizgiyi ise, çok güzel Japonca yada ilginç sözler veya cümleler varsa, onların altında çekerim.

  Bence, doğru cevabı değil, ama yöntemi üniversitede öğretmen öğrencilere yöntemi öğretmelidir. bence. Benden konpozisyonını almadan aldıktan sonra, onu görüp unutabilir, ama konpozisyonlarındaki çizgileri düşünürlerse, yazma becerilerini geliştirebilirler.

   

   

   

  Türkiye'deki ezberci eğitim sistemine yabancı bir gözle objektif olarak bakışınız ve önerileriniz dikkate alınacak kadar değerli. :))) İyi yoldasınız. Öğrenmeye ve öğretmeye devam!

  Yazma becerileri

  Türkiye'de bir üniversite'de Japonca öğretiyorum.

  Bu sömestrde derslerim Japonca dilbilgisi, Japonca konuşma ve Japonca yazma(dır).

  Japonca yazma dersini ilkinci sınıftaki öğrencileri öğretiyorum / : Ikinci sınıflara Japonca yazma dersi veriyorum.

  Japonca bölümünde hazırlık sınıfı da var, bu yüzden onlar artık iki yıl boyunca Japonca çalışıcaklar.

  Her hafta dersimde öğrenciler kısa bir kompozisyon yazmalı.

  Otuz dakikada 400 harf yazmalılar.

  Aslında bu onların için biraz fazla zor çünkü şimdiye kadar hiç böyle pratik yapmadılar.

  Bunu ben de biliyorum.

  Ama, her hafta devam ederlerse, umarım yazma becerilerini geliştirebilirler, umarım.

  Dersten sonra, yazdıklarını okurum, ama onları hiç düzeltmemeye karar verdim.

  Yanlış varsa, onu kırmızı çizgi çekerim.

  Yanlış değil ama fazla doğal Japonca değilse, mavi çizgi kullanırım.

  Yeşil çizgiyi ise, çok güzel Japonca ya da ilginç sözler ya da cümleler varsa, onların altında çekerim.

  Doğru cevabı değil ama yöntemi üniversitede öğretmen öğrencilere öğretmeli, bence.

  ögrenci, benden kompozisyonunu aldıktan sonra, onu görüp unutabilir, ama kompozisyonundaki çizgileri düşünürse, yazma becerilerini geliştirebilir.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More