Site Feedback

Buradan oraya trenle gittim.

Bugün tren gitmek için bir kaç tane kitap getirdim. Ama canım Türkçe yazmayı istedi. Hazır mısın?

Şimdi yoldayım. Utrecht'e. Orada bir İsveçli buluşacağım. Beraber işimiz hakkında konuşacağız. O beni devat etti. İsmi Marika. Marika benim arkadaşım tanıyor. Onun için beni yazdı. Aşagı yukarı beş gün önce Marika beni ilk sefer/kez için yazdı. Kısa bir mesajdı. Bence Marika çok samimi bir kadın. Buluşmamıza çok merak ediyorum.
Zaten şimdi trendeyim. Treni hiç ses yapıyor. Modern bir tren herhalde. Mavi bir sandalyede oturuyorum. Bir tekran görüyorum. Onda dış hava sıcaklığı görebilirim. Tekran göre dışarı on sekiz derece. Trenle seyahat etmeyi çok seviyorum. Bu günlerde trenle sık sık seyahat etmiyorum. Eskiden okul için daha sık sık seyahat ettim. Bugün yolculuğum Utrecht'e kırk beş dakika sürüyor. Çok vakit almıyor yani. Utrecht'te en iyi arkadaşım oturuyor. Aynı yaşamız var. Tamam ilhamım çıkıyor. Neredeyse Utrecht'teyim. Orada hemen bir tuvalet arayacağım. Ah bir şey hatırlıyorum. Demin treninde Türkçe duydum. Biraz dinlemeye denedim. En fazla anladım. Onunla çok memnunum. Burası!

Tamam görüşmeyinden döndüm. Çok ilginçti. İşimiz hakkında çok konuştuk. Tabii ki arasıra başka şeyler hakkında da konuştuk. Bir kahvede oturduk. Üç sefer içkiler aldık. Ben su içtim bir de portakal suyu içtim. O iki defa su içti ve bir kere soğuk bir şey içti. Her şeyi için ödedi. Bu için onu teşekkür ettim. Misafiriydim.
Bu sabah Leerdam'dan çıktım. Şu anda Leerdam'da yaşıyorum. Aslında Leerbroek'tan geliyorum. Orada doğdum. Ancak annem orada doğmadı. Leerdam'dan geliyor.
Bu bütün sayfa yazmaya deniyorum. Hemen hemen başardım. Üç çizgi daha kaldı. Haydi başaracağım. Türkçe yazmayı seviyorum. Hiç zor değil. Şimdi Leerdam'a yoldayım. Bu sefer yolculuğum fazla sürmeyecek. Sanırım sırf on dakika. Yaşasın. Bildim. Trende bütün sayfa Türkçe yazdım.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  No corrections have been written yet. Please write a correction!

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More