Site Feedback

Biedne włosy

My wszyscy mamy taki dni: Nic nie działa. Prosze, nie mówimy do tego „prawa Murphy’ego”. Róźnica między tym a prawem grawitacji jest, że ostatne jest zawsze ważne dla wszystkich – a pierwsze tylko poniedziałki. Wolę wyraz reguły Murphy’ego.
Z tych dzielień włosa na czworo już wiecie, że jestem Niemcem. Dobrze, to też wiecie, że wszystko pisałem z surowymy kącikami ust :) (Ach, teraz też jest ewidentne, czemu wołę regułę od prawa)
Naprawdę nic nie można robić takich dniach chyba że podchodzić to z humorem i chyba spać z helmem - aby niemcy nie mają szansy dzielienia więcej włosa na czworno.

Miłego końcu tygodnia!

Share:

 

3 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Biedne włosy

  Wszyscy mamy takie dni, kiedy nic nie działa. Nie nazywajmy tego „prawem Murphy’ego”. Róźnica między tym a prawem grawitacji jest taka, że to ostatnie funkcjonuje zawsze ważne dla wszystkich – a pierwsze tylko poniedziałki. Wolę wyrażenie reguła Murphy’ego.
  Z tego dzielenia włosa na czworo już wiecie, że jestem Niemcem. Dobrze też, że wiecie, że wszystko pisałem z ironią. surowymy kącikami ust :) (Ach, teraz też jest to oczywiste, czemu wolę regułę od prawa)
  Naprawdę nic nie można robić takich w tych dniach, chyba że podchodzić to do tego z humorem i chyba spać z hełmem na głowie, aby Niemcy nie mają mieli więcej szansy dzielenia więcej włosa na czworo.

  Miłego końca tygodnia! Miłego weekendu!

  In der polnischer Sprache funktioniert nicht so etwas, wie man oft auf Deutsch umgangssprachlich sagt, nämlich "Ironie im Mundwinkel". Ich vermute, dass Du es sagen wolltest. Deswegen wörtliche Übersetzung auf ""pisać surowymi kącikami ust" hat überhaupt keinen Sinn.


  Biedne włosy

  My Wszyscy mamy takie dni: nic nie działa. Proszę, nie mówmy wtedy „prawo Murphy’ego”. Róźnica między tym a prawem grawitacji jest taka, że ostatne jest zawsze ważne dla wszystkich – a pierwsze tylko w poniedziałki. Wolę wyrażenie "reguła Murphy’ego".
  Z tych dzielień włosa na czworo już wiecie, że jestem Niemcem. Dobrze, to też wiecie, że wszystko pisałem z surowymi kącikami ust :) (Ach, teraz też jest ewidentne, czemu wołę regułę od prawa)
  Naprawdę nic nie można robić w takich dniach, chyba że podchodzić do tego z humorem i chyba spać z hełmem - aby niemcy nie mieli więcej szansy dzielienia włosa na czworno.


  Miłego końca tygodnia

   

  Brzmisz po polsku jak Afrykanin. ;]

   

   

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Polish

  Show More