Site Feedback

Canımdaki kutu

''Pandora'nın kutusu''yu biliyor musunuz? O kutunun içinde çeşitli kötü özellikler vardı. Bu gün tüm dunyada savaş, cinayet veya önyargı gibi çoğu kötü şeyler var, çunkü Pandora kutusuyu açtı.

Bence, insanların canında Pandora'nın kutu gibi bir kutu var. Bir kimsenin kutusu başka insanlarınkindan daha büyükse, o ''sabırlı'' denir. Çünkü o kutusunun içine kötü duygularını koyup ailesi ya da arkadaşları ile böyle duyguları için hiç birşey konuşmaz.

Benim kutum epeyce büyüktür. Bir problem varsa veya üzgünsem, kendi kendime düşünürüm, normalde hiç kimseye konuşmam. Aslında hiç kimseye konuşamıyorum.

Büyük kutu kütük kututan daha iyi mi? Bilmiyorum. Çünkü başka insanlar kötü duygularınızı göremez, ama onlar kutunuzun içinde var. Ayrıca, Pandora'nın kutusu gibi değil, kutumuzun içindeki duygularımız günden güne artar. Er geç kutumuz dolu olacak ve bir gün patlatabilir.

Share:

 

4 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Canımdaki kutu

  ''Pandora'nın kutusu''yu  ( ''Pandora'nın kutusu''nu)    biliyor musunuz? O kutunun içinde çeşitli kötü özellikler vardır. Bu gün tüm dunyada savaş, cinayet veya önyargı gibi çoğu kötü şeyler var, çunkü Pandora kutusuyu  (kutusunu   ya da kutuyu)  açtı.

  Bence, insanların canında Pandora'nın kutu (kutusu) gibi bir kutu var. Bir kimsenin kutusu başka insanlarınkindan (insanlarinkinden) daha büyükse, o ( ona)''sabırlı'' denir. Çünkü o kutusunun içine kötü duygularını koyup ailesi ya da arkadaşları ile böyle duyguları için( üzerine) hiç birşey konuşmaz.

  Benim kutum epeyce büyüktür. Bir problem varsa veya üzgünsem, kendi kendime düşünürüm, normalde hiç kimseye konuşmam. Aslında hiç kimseye konuşamıyorum.

  Büyük kutu kücük kututan daha iyi mi? Bilmiyorum. Çünkü başka insanlar kötü duygularınızı göremez, ama onlar kutunuzun içinde var. Ayrıca, Pandora'nın kutusu gibi değil, kutumuzun içindeki duygularımız günden güne artar. Er geç kutumuz dolu olacak (dolacak) ve bir gün kutuyu patlatabilir.

  Canımdaki İçimdeki Kapalı Kutu

  ''Pandora'nın kutusu''nu biliyor musunuz? O kutunun içinde çeşitli kötü özellikler vardı. Bu gün tüm dünyada savaş, cinayet veya önyargı gibi çoğu kötü şeyler var, çünkü Pandora o kutuyu açtı.

  Bence, insanların canında  içinde de Pandora'nın kutusu gibi bir kutu var veBir kimsenin  kimin kutusu başka insanlarınkindan daha büyükse, o daha ''sabırlı''. denir. Çünkü o kutusunun içine kötü duygularını koyup ailesi ya da arkadaşları ile böyle duyguları için hakkında hiç birşey konuşmaz.

  Benim de kutum epeyce büyüktür. Çünkü bir problem varsa veya üzgünsem, kendi kendime düşünürüm, normalde hiç kimseyle konuşmam. Aslında hiç kimseyle konuşamam. mıyorum.

  Büyük kutu küçük kututan daha iyi mi? Bilmiyorum. Çünkü Ama başka insanlar kötü duygularınızı görmese z de, ama onlar kutunuzun içindedir. var. Ayrıca, Pandora'nın kutusu gibi durmaz ve değil, kutumuzun içinde ki duygularımız günden güne artarlar. Er geç kutumuz dolu dolacak ve tüm kötü duygularımız açığa çıkacaktır. bir gün patlatabilir.

   

   

   

  Yine çok güzel bir yazı yazmışsınız. Tebrikler.

   

  İçimdeki Kapalı Kutu

  ''Pandora'nın Kutusu''nu biliyor musunuz? Bilmiyorum. Ama tüm kötülükler o kutunun içindeydi. Bugün dünyada savaşlar, cinayetler veya önyargı gibi kötü şeyler varsa Pandora o kutuyu açtığı için var.


  Bence, insanların içinde de Pandora'nın kutusu gibi bir kutu var ve kimin kutusu daha büyükse o daha ''sabırlı''. Çünkü o tüm kötü duygularını kutusunun içine koyup, ailesi ya da arkadaşları ile bu duyguları hiç paylaşmaz.


  Benim de kutum epeyce büyük çünkü bir problemim varsa veya üzgünsem, kendi kendime düşünür, hiç kimseyle konuşmam. Aslında hiç kimseyle konuşamam.


  Büyük kutu mu daha iyi yoksa küçük kutu mu daha iyi? Bilmiyorum. Ama diğer insanlar kötü duygularınızı görmese de onlar kutunuzun içindedir. Ve Pandora'nın kutusunda durduğu gibi durmayıp, günden güne artarlar. Birgün kutumuz dolu dolacak ve tüm kötü duygularımız açığa çıkacaktır.

   

   

   

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More