Site Feedback

Svátky a prázdniny

Prázdniny a svátky jsou čas, když lídi mají možnost odpočinout si a taký přinést radost svou rodině a přatelém. V Rusku máme hodně statních a pravoslavných prázdnin a svátek, které začinají od začatku ledna, například: od prvního lédna do desátého lédna je oficialně prazdniny, během kterých Rusové navštěvají svych přibuzně a přátele a dávají jim dárky. V Rusku symbolem Nového Roku je novoroční stromeček, děda Mráz atd. Sedmého ledna Rusové mají Vánoce na rozdil od západních církví, protože pravoslavná církev slaví Vánoce podle juliánského kalendaře. Po Vánoce začínají sváteční vánoční dny, který trvá az dva tydnů.
Příštý prázdniny jsou den obránce otčíny. Potom přichazí mezinárodní svatek Den svatého Valentýna. Mezinarodní den je 8 března, když muži oslavují svých žen. Od března do května v Rusku je hodně malých svatek, který spojený s práce.
Ze všeh prázdnin a svátků nejvíc mám ráda Nový rok, protože to je příjemná, veselá a rodinná oslava.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Svátky a prázdniny

  Prázdniny a svátky jsou čas, kdy lidé mají možnost si odpočinout si a taky přinést radost své rodině a přatelům. V Rusku máme hodně státních a pravoslavných prázdnin a svát, které začínají  od začátku ledna. Například od prvního ledna do desátého ledna jsou oficiální prázdniny, během kterých Rusové navštěvují svéíbuzné a přátele a dávají jim dárky. V Rusku je symbolem Nového roku je novoroční stromeček, děda Mráz atd. Sedmého ledna Rusové mají Vánoce na rozdíl od západních církví, protože pravoslavná církev slaví Vánoce podle juliánského kalendáře. Po Vánocích začínají sváteční vánoční dny, které trvají až dva týdny.
  Následující svátek je Den obránce vlasti. Potom přichází mezinárodní svátek Den svatého Valentýna. Mezinárodní svátek je i 8. března, kdy muži blahopřejí svým ženám. Od března do května je v Rusku je hodně menších svát, které jsou spojené s prací.
  Ze všech prázdnin a svátků mám nejvíc mám ráda Nový rok, protože to je příjemná, veselá a rodinná oslava.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Czech

  Show More