Site Feedback

beanni's notebook entry: Nov 10, 2010

Dnes ráno jsem byl doma se svou dcerou. To bylo venku zima, takže jsem se rozhodl zůstat uvnitř. Moje dcera a já jsme hráli fotbal a četli jsme nějaké knihy ve španělštině, češtině a angličtině.

Dnes na oběd jsem vařil pečené kuře s pečenými bramborami, pečenými řepami, mrkvemi a brokolicí v páře. To bylo fakt dobré.

Odpoledne moje přítelkyně a já jsme šeli s naší dcerou do herny. Moje dcera, opravdu měla ráda hraje se všemi hračkami a ostatními dětmi.

Zítra se těším na koncert v Praze. 'Brand New Heavies' budou hrát v Lucerne Baru.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  beanni's notebook entry: Nov 10, 2010

  Dnes ráno jsem byl doma se svou dcerou. To bylo venku zima, takže jsem se rozhodl zůstat uvnitř. (Just little stilted, but gramatically correct and absolutely understandable.) Moje dcera a já jsme hráli fotbal (There´s not necessary to name you daughter and you again. So just "Hráli jsme fotbal...") a četli jsme (there´s not necessary to repeat "jsme" again) nějaké knihy ve španělštině, češtině a angličtině.

  Dnes na oběd (maybe even better would be "Dnes k obědu...") jsem vařil pečené kuře s pečenými bramborami, pečenými řepami pečenou řepou (pl. would be better), mrkvemi mrkví (the same case) a brokolicí v páře. To bylo fakt dobré.

  Odpoledne moje přítelkyně a já jsme šeli s naší dcerou (Better form: "Odpoledne jsme s přítelkyní šli s naší dcerou...") do herny. (I´m only not sure about what did you mean here by "herna". Usually there is the meaning of the bar where adults go to gamble.) Moje dcera, opravdu měla ráda hraje se všemi hračkami a ostatními dětmi. (Puzzled sentence. Good version would be, for instance: "Moje dcera si to opravdu užila. Ráda si hraje se všemi hračkami i se všemi druhými dětmi." But depends on what did you exactly intend to say.)

  Zítra se těším na koncert v Praze. 'Brand New Heavies' budou hrát v Lucernea Baru.

  At any rate, your czech is swell!

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Czech

  Show More