Site Feedback

Divadlo, kino, hudba a umění v ČR

České země mají dlouholetou kulturní tradici. Už ve středověku měli Češi rádi divadlo a hudbu. Dnes je v každém větším městě divadlo, velká města mají divadel více, například, Praha má asi čtyřicet. Kino – to už je samozřejmost i v každé vesnici. Můžete tady navštívit i velké kulturní akce mezinárodního významu. Nejznámější z nich je hudební festival Pražské jaro. V Karlových Varech probíhá každý rok v létě Karlovarský filmový festival.
Kulturní život obyvatel je velmi bohatý. Hodně lidí chodí pravidelně do divadla a na koncerty, knihovny mají mnoho čtenářů. Taky ráda chodim na koncerty, poslouhám hudbu. Navštivila jsem koncert rockové skupiny „Kamelot“ v Zlině, také půjdu v březnu na druhou skupinu. Taky si přeju jít do čínského cirkusu. Ještě jsem byla na představě iluzionistů, moc se mi to líbilo. Před odjezdem domů budu mít čas, protože se chci projít po přažském museu.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Divadlo, kino, hudba a umění v ČR

  České země mají dlouholetou kulturní tradici. Už ve středověku měli Češi rádi divadlo a hudbu. Dnes je v každém větším městě divadlo. Velká města mají divadel více, například Praha jich má asi čtyřicet. Kino – to byla dříve samozřejmost i v každé vesnici. Můžete tady navštívit i velké kulturní akce mezinárodního významu. Nejznámější z nich je hudební festival Pražské jaro. V Karlových Varech probíhá každý rok v létě Karlovarský filmový festival.
  Kulturní život obyvatel je velmi bohatý. Hodně lidí chodí pravidelně do divadla a na koncerty, knihovny mají mnoho čtenářů. Taky ráda chodim na koncerty a poslouhám hudbu. Navštivila jsem koncert rockové skupiny Kamelot ve Zlíně a půjdu v březnu na další skupinu. Taky si přeju jít do čínského cirkusu. Ještě jsem byla na představení iluzionistů, moc se mi to líbilo. Před odjezdem domů budu mít čas, tak se chci projít po přažském muzeu.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Czech

  Show More