Site Feedback

Ev sahibi

Geçen hafta evde tuvalet bozuldu. Banyodaki su deposudan su gelmiyor. Onun için ne yapabildiğimi hiç bilmedim, nedenle arkadaşıma sor sordum. Ev sahibiyle konuşmalıyım diye bana bir tavsiye verdi.

Ev sahibim, Hasan Bey, hanımıyla üst katında oturuyorlar, fazla konuşkan değil, ama çok iyi bir insan. Kocasıdan farklı, hanımı oldukça konuşamayı sever, bazen Türkçesini anlayamam, fakat hiç merak etmez ve konuşamaya devam eder. O da iyi huylu bir insan.

Bugün kira ödemek için odasına gidip Hasan Bey'e tuvaletin durumu anlattım. Hasan Bey ve hanımı hemen odama geldi, tuvalet bakınca tamirciyi aradı. Yarın sabah tamirci geldiğini duydum, çok sevindim.

İyi bir ev sahibinin odasını kiralarsanız, daha rahatça oturablirsiniz. Yani bence çok talihtim. İş arkadaşlarım herkese bu sene kira fiyatı yükseldi diye söyledi, ama benim geçen yılın aynı fiyata kaldı. Ayrıca bir arkadaşımın ev sahibisi şimdi onu çıkartmak istiyor çünkü kızı okuldan mezun olup bu şehire dönecek. Ona da ihtiyacı var, biz de anladım ama bizde de bizim hayatımız var. Yeni yere taşınırsanız, çok paranız gerekiyor. Neyse zahmetli.

Genç Türkler daha Avrupa insanlar gibi yaşıyor, ama bana göre Hasan Bey ve hanımı eski zamanda tipik iyi Türk karı koca. İstanbul'da yaşıyan kızı çocukları ile gelince, odasıda biraz gürültülü olur. Gece yarısıya kadar üst katında koşarlar, ama sadece bir iki gün. Ondan başka Hasan Bey ve hanımı gerçekten iyi ev sahibim.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  No corrections have been written yet. Please write a correction!

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More