Site Feedback

Jazz Przeszłości Snem

muzyka towarzysząca:
https://www.youtube.com/watch?v=Hq0tPjdfHME

"Jazz Przeszłości Snem"

Patrzyłem na ostatni pociąg w nocy mijają. I nie był w pociągu. Wszystko szło zgodnie z planem.

Tokio jest nazywa bezsennej miasta. Noc jest dla tych, którzy chcą.
Jestem Dzisiaj wieczorem byłem jednym z tego niespokojne ducha.

Wszedłem w sferę nadnaturalny.

Otworzyłem swoje serce w nieznane, na wezwanie przygody.

Szedłem ulicą bez światła . Odwróciłem się na ziemię i zobaczyłem ciepło miękkim różowym świetle na końcu drogi, jarzący się od okna. Kiedy podszedłem bliżej, zauważyłem, że był bar.

Wszedłem w poprzeczkę.

Dwaj mężczyźni byli w środku, z jednej i drugiej stronie lady. Barman i klienta. Przedstawiłem się i szybko zaprzyjaźnić się z nimi. Dowiedziałem się, że byli bliskimi przyjaciółmi.

Barman zapytał, co chcę pić. "Whisky, proszę."

Jego przyjaciel był boy hotelowy w hotelu i rozmawiał ze mną o architekturze i 70-tych amerykańskich programach telewizyjnych, takich jak Colombo. Z jego nieładzie płaszczu, zawsze obecnej cygara, nieudolny postawę i Sherlock Holmes uprawnień do odliczenia, rozbrajająco uprzejmy detektyw porucznik Columbo wziął na niektóre z najbardziej przebiegłych morderców w Los Angeles, z których większość się jeden śmiertelny i nieodwołalnej błąd: nie doceniając jego śledczych geniusz.

W stanie sennym, my żartowaliśmy i godziny przekazywane przez.

Widziałem gitary wiszące na ścianie.

"Czyj gitara to jest?" Zapytałem.
"Kopalnia", powiedział barman.
"Grasz Django Reinhardt?"
"Skąd wiesz?"
"Szczęśliwy traf".

Wcześniej, barman powiedział mi, że kocha wszystko o 1930s roku. Django Reinhardt był wybitny gitarzysta z tego okresu.

"Zagrasz coś?"

On delikatnie się uśmiechnął, wziął gitarę ze ściany i zaczął grać. Jego palce poruszały zgrabnie całym gryfie. Jego przyjaciel śpiewał melodie.

Jedna piosenka stała się sześć.

Moje serce radował. Czułam szczęście do spełnienia tych ludzi.

Barman zamknął bar o szóstej Rano. Wyszedłem z baru. Ciepły delikatny słoneczny. Lekki wiatr.

Pozniej tego ranka wziąłem pociągu godzine Północ wspiąć sie na góra. Czułem ambitny.

Byc to kontynuowane....

Share:

 

2 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Comments in brackets are optional since poetry allows for more. I tried to correct only first part, second is more sophisticated and needs more time.

   


  "Jazz Przeszłości Snem" [Jazz Snem Przeszłości - not common word order, but used in such context can be treated as licentia poetica]

  Patrzyłem na ostatni pociąg w nocy mijają tej nocy. I nie był nie było go w pociągu. Wszystko szło zgodnie z planem.

  Tokio jest nazywa bezsennej jest nazwą bezsennego [or Tokio, nazwa bezsennego miasta or Tokio, oto nazwa bezsennego miasta] miasta. Noc jest dla tych, którzy chcą [którzy mają na nią ochotę or którzy jej pragną].
  Jestem Dzisiaj wieczorem byłem jednym z tego niespokojne ducha Dzisiejszej nocy byłem częścią tego niespokojnego ducha ['Jestem' is in present tense, 'byłem' is in past tense, You cannot combine the tenses this way].

  Wszedłem w sferę nadnaturalny nadnaturalną [wrong grammatical gender].

  Otworzyłem swoje serce w nieznane[I would suggest: Otworzyłem serce na nieznane, but this is also, in some way, correct], na wezwanie przygody.

  Szedłem ulicą bez światła . Odwróciłem się Spojrzałem [or: zwróciłem oczy] na ziemię i zobaczyłem ciepło w miękkim, różowym świetle na końcu drogi, jarzący jarzącym się od strony okna. Kiedy podszedłem bliżej, zauważyłem, że był to bar.

  Wszedłem w poprzeczkę [I'm just guessing that here should be: Wszedłem do baru, or simply: Wszedłem do środka. Where did You take this word (I mean "poprzeczkę") from?].

  Dwaj mężczyźni byli w środku W środku byli dwaj mężczyźni, z jednej i drugiej stronie strony [but I would suggest: Po obu stronach rather than: Z jednej i z drugiej] lady. Barman i klienta klient. Przedstawiłem się i szybko zaprzyjaźnić się zaprzyjaźniłem [You do not need to write "się" twice] z nimi. Dowiedziałem się, że byli bliskimi przyjaciółmi.

  Barman zapytał, co chcę pić [correct but I would suggest: Barman zapytał, czego chciałbym się napić or Barman zapytał, co chiałbym wypić]. "Whisky, proszę."

  Jego przyjaciel przyjacielem był boy hotelowy w hotelu ["boy hotelowy w hotelu" is pleonasm- You needn't have used "w hotelu" because it's clear, that "boy hotelowy" must work in some hotel] i rozmawiał ze mną o architekturze i 70-tych amerykańskich programach telewizyjnych amerykańskich programach telewizyjnych z lat 70-tych, takich jak Colombo.

   

   

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Polish

  Show More