Site Feedback

Kırmızı Başlıklı Kız

Ben çocukken kırmızı başlıklı kız adlı bir masal okumuştum . Hikayede küçük kız kırmız başlıklı bir giysi giymektedir , annesi , büyükannesi , kurnaz bir kurt ve kahraman oduncu vardı. Hikaye bir ormanda geçiyordu . Annesi, küçük kızı yiyecek vermesi için hasta olan büyükannesine gönderir. Küçük kıza, yolda durmamasını tembihler. Bir kurt ormanda yürürken kızı görür ve onu yemek için bir plân yapar. Kurt, kibarca kıza nereye gittiğini sorar. Kız, kurdu arkadaş canlısı gördüğü için kurda cevap verir. Kurt, kıza büyükannesi için biraz çiçek toplamasını söyler. Kız, çiçek toplarken kurt büyükannenin evine varır ve onu yer. Ardından büyükannenin geceliğini giyer ve yatağa girer. Küçük kız eve vardığında kurt onu da yer. Bir oduncu gelir ve kurdun karnını yararak kurdun karnında hâlâ yaşamakta olan büyükanne ile küçük kızı kurtarır.
Bu hikayeyede çocukların annelerini dinlemesi gerekir ve insan başkasına hemen güvenmemeli şeklinde ana fikri vardır. Ben kırmızı başlıklı kızın yerinde olsaydım annemin sözü dinlerdim ve kurda güvenmezdim .Bence bütün çocuklar bu hikayeyi okumalıdır . Bu hikaye çocuklara iyiliği ve doğruyu öğretir . Unutmayalım ki ''ağaç yaş iken *eğilir '' bunun için çocuklar böyle hikayelerle büyümelidir.

Share:

 

1 comment

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Kırmızı Başlıklı Kız

  Ben çocukken kırmızı başlıklı kız adlı bir masal okumuştum. Hikâyede küçük kız kırmızı başlıklı bir giysi giyer. Hikâyede anne, büyükanne, kurnaz bir kurt ve kahraman bir oduncu vardır. Hikâye bir ormanda geçer. Annesi, küçük kızı yiyecek vermesi için hasta olan büyükannesine gönderir. Küçük kıza, yolda durmamasını tembihler. Bir kurt ormanda yürürken kızı görür ve onu yemek için bir plan yapar. Kurt, kıza nereye gittiğini kibarca sorar. Kız, kurdu arkadaş canlısı gördüğü için kurda cevap verir. Kurt, kıza büyükannesi için biraz çiçek toplamasını söyler. Kız çiçek toplarken, kurt büyükannenin evine varır ve onu yer. Ardından büyükannenin geceliğini giyer ve yatağa girer. Küçük kız eve vardığında kurt onu da yer. Bir oduncu gelir ve kurdun karnında hâlâ yaşamakta olan büyükanne ile küçük kızı kurdun karnını yararak kurtarır.
  Bu hikâyenin, çocuklar annelerini dinlemeleri ve insan başkasına hemen güvenmemeli şeklinde ana fikri vardır. Ben kırmızı başlıklı kızın yerinde olsaydım, annemin sözünü dinlerdim ve kurda güvenmezdim. Bence bütün çocuklar bu hikâyeyi okumalıdır. Bu hikâye çocuklara iyiliği ve doğruyu öğretir. Unutmayalım ki ''ağaç yaş iken eğilir''. Bunun için çocuklar böyle hikâyelerle büyümelidir.

  Kırmızı Başlıklı Kız

  Ben çocukken kırmızı başlıklı kız adlı bir masal okumuştum . Hikayede kırmızı başlıklı giysi giyen küçük  bir kız(kırmızı başlıklı kız) , kızın annesi , büyükannesi , kurnaz bir kurt ve kahraman bir oduncu vardı. Hikaye bir ormanda geçiyordu . Annesi, küçük kızı, ona yiyecek vermesi için hasta olan büyükannesine gönderir. Küçük kıza, yolda durmamasını tembihler. Bir kurt ormanda yürürken kızı görür ve onu yemek için bir plân yapar. Kurt, kibarca kıza nereye gittiğini sorar. Kız, kurdu arkadaş canlısı gördüğü için kurda cevap verir. Kurt, kıza, büyükannesi için biraz çiçek toplamasını söyler. Kız, çiçek toplarken kurt büyükannenin evine varır ve onu yer. Ardından büyükannenin geceliğini giyer ve yatağa girer. Küçük kız eve vardığında kurt onu da yer. Bir oduncu gelir ve kurdun karnını yararak kurdun karnında hâlâ yaşamakta olan büyükanne ile küçük kızı kurtarır.
  Bu hikayenin ana fikri; çocuklar annelerini dinlemeli ve başkalarının sözlerine hemen güvenmemelidir. Ben kırmızı başlıklı kızın yerinde olsaydım annemin sözü dinlerdim ve kurda güvenmezdim .Bence bütün çocuklar bu hikayeyi okumalıdır . Bu hikaye çocuklara iyiliği ve doğruyu öğretir . Unutmayalım ki ''ağaç yaş iken *eğilir '' ve bunun için çocuklar böyle hikayelerle büyümelidir.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More