Site Feedback

İyi tatiller!

İyi ki tatildeyim. İstanbul'da 9 ay oldu artık ve yoruldum. İşim zor ve bitmez sayılır. Ne hakkında yazırım ama? Bilmem..

Geçen hafta denize gittim. İstanbulun'dan orasının havası çok daha güzeldi. Diğer taraftan güneşten yandım biraz :) her zaman yanıyorum, butün vucudum kıpkırmızı olur. Ne kadar kötü, değil mi? Ayrıca çok ağrır.

Pek, güney Türkiye güzel zaten. Cuma günü bir uçagı binip İstanbul'a döndüm. Hava griydi! Çok bulut vardı bir de yağmur yağıyordu. Aslında uçagı indiğimde hava o kadar güzeldi ki trafik çok vardı. Havalimanın yanında bir taksiyi aradım ama kırk dakıka Avrupa'dan geçemedik. Bir saat sonra bile köprüden geçmedik! Neyse, iki saat sonra falan eve gittim, hava soğutuyordu. Çok depresif!

Hava konuşmam yeterli bence :)

Hatamı düzeltir misiniz lütfen!

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  İyi tatiller!

  İyi ki tatildeyim. İstanbul'a geleli 9 ay oldu artık ve yoruldum. (What do you mean here? It's been 9 months since you came to İstanbul or since you started to work in İstanbul?) İşim zor ve bitmez sayılır. (bitmez sayılır? You mean it never comes to end or it's about to come to end?) Ne hakkında yazıyorum ama? Bilmem...

  Geçen hafta denize gittim. Oranın havası İstanbul'dan çok daha güzeldi. Diğer taraftan güneşte yandım biraz. :) Her zaman yanarım, bütün vücudum kıpkırmızı olur. Ne kadar kötü, değil mi? Ayrıca çok ağrır. (If you use simple present you have to keep on using it, or if present continous, always continous)

  Türkiye'nin güneyi (pek) güzel zaten. Cuma günü bir uçağa binip İstanbul'a döndüm. Hava griydi! (It's better to say hava kapalıydı) Çok bulut vardı, bir de yağmur yağıyordu. Aslında uçaktan indiğimde hava o kadar güzeldi ki trafik çok vardı. Havalimanı çıkışında taksiye bindim ama kırk dakikada Avrupa'dan Asya'ya geçemedik. Bir saat sonra bile köprüden geçmemiştik! Neyse, iki saat sonra falan eve gittim, hava soğuyordu. (the weather is getting colder or you mean you are cold because of the weather? If the second one, you have to say hava üşütüyordu.) Çok depresif!

  Havadan bu kadar konuşmak yeterli bence :)

  Hatamı düzeltir misiniz lütfen!

  İyi tatiller!

  İyi ki tatildeyim. İstanbul'da 9 ay oldu artık ve yoruldum. İşim zor ve bitmez sayılır. Ne hakkında yazıyorum ama? Bilmem..

  Geçen hafta denize gittim. Oranın havası İstanbul'dan çok daha güzeldi. Diğer taraftan güneşten yandım biraz :) her zaman yanıyorum/yanarım, bütün vucudum kıpkırmızı olur. Ne kadar kötü, değil mi? Ayrıca çok ağrır.

  güney Türkiye güzel zaten. Cuma günü bir uçağa binip İstanbul'a döndüm. Hava griydi! Çok bulut vardı bir de yağmur yağıyordu. Aslında uçaktan indiğimde hava o kadar güzeldi ama çok trafik vardı. Havalimanın yanında bir taksiyi aradım ama kırk dakikada Avrupa'dan geçemedik(Havalimanında taksi çağırdım ama karşıya geçmek için çok bekledik. Bir saat sonra bile köprüdeydik!)Neyse, iki saat sonra falan eve gittim, hava üşütüyordu. Çok depresif!

  Hava konuşmam yeterli bence :)

  Hatamı düzeltir misiniz lütfen!

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Turkish

  Show More