Site Feedback

Farerai

Aš visada rašau apie Ispaniją arba Lietuvą nes jos yra vienintelės šalys kur aš buvau. Bet aš taip pat norėčiau aplankyti Farerus. Galbūt Farerai nėra turistiniausios vietos, bet man atrodo labai įdomūs.

Kur žemėlapyje yra Farerai? Jie yra aštuoniolika salų Atlanto vandenyne, tarp Islandijos ir Škotijos. Farerai priklauso Danijai, bet fareriečiai nekalba daniškai, jie turi jų farerų kalbą, kurios atrodo islandų ir keltų kalbų mišinys. Galbūt priežastis yra kad Farerų pirmieji gyventojai buvo senoviniai keltai iš Airijos ir vikingai.

Man labai patinka Farerų istorijos ir padavimai, aš skaičiau keletas knygas apie juos ir fareriečius didvyrius, kaip antai Trondur ir Sigmundur. Jie buvo priešai dėl krikščionybės: Sigmundur statė pirmą bažnyčią Fareruose, bet jis irgi buvo svarbus karys ir privertė fareriečiams į krikščionybę. Trondur buvo labai protingas ir apgavikas, jis visada bandė maitinti Farerų tradicijas ir stabmeldystę. Farerai - labai maži ir tolimi, todėl jų mūšiai - nedideli ir nesvarbūs kaip križiaus karas Lietuvoje, bet jie tikrai buvo labai kruvini.

Farerų kraštovaizdis - įspūdingas: skardžiai, olos, kriokliai, švelnūs kalnai ir žalios pievos kur arkliai, ožkai ir avys ganosi, nes žolės tiek gausios kad jos net auga ant stogų. Problema: medžiai vos yra Fareruose :( Kaip gaila!

Man irgi nepatinka banginius medžiantys fareriečiai Torshauno įlankoje kasmet. Bet aš suprantu kad jiems reikia banginių maistui. Išskyrus, jie nenori užgesti banginius, todėl fareriečiai prižiūri kiek banginių gali medžioti kasmet.

Galbūt aš galėčiau aplankyti Farerius ateitį, bet aš tikrai nenoriu valgyti banginio!

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

   

  Farerai

  Aš visada rašau apie Ispaniją arba Lietuvą, nes jos yra vienintelės šalys, kur (kuriose) aš buvau. Bet aš taip pat norėčiau aplankyti Farerus. Galbūt Farerai nėra turistiniškiausios (labiausiai turistų mėgstamos/lankomos) vietos, bet man atrodo labai įdomūs.

  Kur žemėlapyje yra Farerai? Jie yra aštuoniolika salų Atlanto vandenyne, tarp Islandijos ir Škotijos. Farerai priklauso Danijai, bet fareriečiai nekalba daniškai, jie turi (savo) farerų kalbą, kurios atrodo kaip islandų ir keltų kalbų mišinys. Galbūt priežastis yra ta, kad Farerų pirmieji gyventojai buvo senoviniaiės keltai iš Airijos ir vikingai.

  Man labai patinka Farerų istorijos ir padavimai, aš skaičiau keletasą knygasų apie juos ir fareriečius didvyrius, kaip antai Trondur ir Sigmundur. Jie buvo priešai dėl krikščionybės: Sigmundur pastatė pirmą bažnyčią Fareruose, bet jis irgi buvo svarbus karys ir priatvertė fareriečiamus į krikščionybę. Trondur buvo labai protingas ir apgavikas, jis visada bandė maitinti išlaikyti/išsaugoti Farerų tradicijas ir stabmeldystę. Farerai - labai maži ir tolimi, todėl jų mūšiai - nedideli ir nesvarbūs kaip kad Kriyžiaus karas (karai) Lietuvoje, bet jie tikrai buvo labai kruvini.

  Farerų kraštovaizdis - įspūdingas: skardžiai, olos, kriokliai, švelnūs kalnai ir žalios pievos kur arkliai, ožkaios ir avys ganosi, nes žolės tiek gausios yra tiek daug, kad josinet auga net ant stogų. Problema: medžiaių vos yra beveik nėra Fareruose :( Kaip gaila!

  Man irgi nepatinka banginius medžiojantys fareriečiai Torshauno įlankoje kasmet (Man irgi nepatinka Torshauno įlankoje kasmet banginius medžiojantys fareriečiai). Bet aš suprantu, kad jiems reikia banginių maistui. Išskyrus, tačiau jie nenori užgesti išnaikinti banginiusų, todėl fareriečiai prižiūri, kiek banginių gali sumedžioti kasmet.

  Galbūt aš galėčiau aplankyti Farerius ateitįy, bet aš tikrai nenoriu valgyti banginio!

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Lithuanian

  Show More